Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wernisaż – Wystawa malarstwa Krzysztofa Kit Karewicza

Główna treść

Wernisaż – Wystawa malarstwa Krzysztofa Kit Karewicza

29. maja w Karczmie Klimtówka w Wolbromiu odbył się Wernisaż – Wystawa malarstwa Krzysztofa Kit Karewicza – kolorysty, symbolisty, rysownika. Dobre, autentyczne, osobiste malarstwo, w które trzeba się zagłębić, wpatrzyć, a najlepiej jeszcze posłuchać samego autora o inspiracjach i jak powstało. Wernisaż piękną oprawą muzyczną uświetniła zjawiskowa, z młodego pokolenia pianistka, Aleksandra Hortensja Dąbek, która wykonała dwa utwory Fryderyka Chopina.

Prowadzącą Wydarzenie była Pani Karolina Sierpińska.

Nad Wydarzeniem Patronat Honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik, którego na wernisażu reprezentował sekretarz Pan Waldemar Kolanko.

Wystawę malarstwa Krzysztofa Kit Karewicza będzie można oglądać do końca czerwca br.

Zapraszamy do Karczmy Klimtówka w Wolbromiu przy ul. Ordona 2.

Artysta przyjechał do Wolbromia nie tylko ze swoją Sztuką, ale również z przekazem. Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Wolbromiu ul. Pod lasem 1 poprowadził warsztaty plastyczne z uczniami szkoły, na których dzieci wykonały kilkadziesiąt prac. Projekt charytatywny „Poprzez Sztukę patrzenie sercem na potrzeby innych” to wydarzenie w którym Artysta zaszczepia w młodych ludziach pasję, jaką jest praca twórcza poprzez rozbudzanie empatii niesienia pomocy. Opiekę nad warsztatami, współpracując i pomagając, brała udział Pani Ewa Serwatka.

Wernisaż prac wykonanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu, uczestniczących w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez Karewicz Art Academy odbył się dnia 2 czerwca (piątek) od godz. 13:30 do 15:00 w Zespole Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem 1.

Na wernisażu można było kupić za symboliczną cenę wystawione prace, a uzyskane środki dzieci wraz z Academy i Szkoła przekażą dla ucznia klasy II Szkoły Podstawowej w Pilicy na dofinansowanie zakupu protez.

Głównym sponsorem Wydarzeń jest Pani Mariola Pasternak właścicielka Karczmy i Hotelu Klimtówka, KarewiczArt Academy – Krzysztof Kit Karewicz oraz Barbara Górska prowadząca – Macharcowy Dom w Puszczy Augustowskiej.

Patroni medialni: Wieści Wolbromskie, Stowarzyszenie Mediów Polskich, Warszawska Izba Gospodarcza, TTG Wiadomości Gospodarcze.

Koordynatorami Wydarzenia są Pani Iwona Misztal i Karolina Sierpińska.