Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Widoczne przedszkolaki z Chrząstowic

Główna treść

Widoczne przedszkolaki z Chrząstowic

Trwa akcja edukacyjna wolbromskiej Straży Miejskiej promująca zasady bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Piotr Serwatka i Andrzej Mąkol odwiedzili ostatnio nowe przedszkole w Chrząstowicach. Oto relacja jaką otrzymaliśmy z tego wydarzenia.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili  Piotr Serwatka i Andrzej Mąkol – panowie ze Straży Miejskiej w Wolbromiu było Niepubliczne Przedszkole „Krasnoludek” w Chrząstowicach.  Strażnicy przypomnieli dzieciom, jak należy się zachować na drodze, udzielili wskazówek dotyczących prawidłowego wzywania pomocy w razie różnych zagrożeń, pokazali  jak poradzić sobie w kontakcie z nieznanym lub agresywnym zwierzęciem.

Wielką atrakcją dla maluchów była  możliwość dotknięcia elementów  wyposażenia  Strażników Miejskich – czapek, kajdanek,  czy pałek.. Dzięki takim drobnym atrakcjom   wiedza oraz umiejętności zdobyte na tym spotkaniu długo pozostaną  w pamięci dzieci.

Przedszkolaki i dzieci z klasy I otrzymały też kamizelki odblaskowe, ufundowane przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu Bartłomieja Żurka, które już służą dzieciom w czasie przedszkolnych spacerów. 

SONY DSC

Powiązana galeria