Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Widoczny przedszkolak = bezpieczny przedszkolak

Główna treść

Widoczny przedszkolak = bezpieczny przedszkolak

Za nami jedne z ostatnich zajęć Straży Miejskiej z maluchami z lokalnych szkół i przedszkoli. Elementy odblaskowe dla małych słuchaczy podarowała firma Interkonekt, dostawca usług światłowodowych. Oto relacja nadesłana z przedszkola w Gołaczewach.

W dniu 29 października 2015r., w naszym przedszkolu  w Gołaczewach gościliśmy przedstawicieli wolbromskiej Straży Miejskiej, pana Piotra Serwatkę  i pana Andrzeja Mąkola. W spotkaniu wzięły udział cztery grupy przedszkolaków: „Krasnoludki”, „Wiewiórki”, „Misie” oraz „Zajączki”, Strażnicy w  trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków omówili zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, przypomnieli znaczenie sygnalizacji świetlnej, istotę stosowania elementów odblaskowych. Udzielili wskazówek dotyczących prawidłowego wzywania pomocy w razie różnych zagrożeń, a także pokazali  jak poradzić sobie w kontakcie z nieznanym lub agresywnym zwierzęciem. Strażnicy przestrzegali również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi osobami.

Panowie zwróciły się do dzieci także z apelem, aby podczas jazdy samochodem przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików, pasów bezpieczeństwa i przestrzegania dopuszczalnej prędkości.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość dotknięcia elementów  wyposażenia, takich jak: czapki, kajdanki  czy pałki.  Maluchy chętnie brały udział w rozmowach i odpowiadały na pytania.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kolorowe  odblaski. Ich używanie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na pewno długo zostanie w naszej pamięci.