Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wielkie zawody judo w Wolbromiu

Główna treść

Wielkie zawody judo w Wolbromiu

W ostatni weekend w hali UKS Judo Wolbrom odbył się bodaj największy do tej pory, siódmy już Międzynarodowy Turniej Judo w Wolbromiu w ramach którego rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, Turniej Rankingowy Młodzików oraz Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Podczas dwóch dni turnieju na trzech matach wolbromskiego klubu wystąpiło blisko 400 zawodników, w tym pierwszego dnia 222, a w drugiego- 170 zawodników  z 26. klubów z kraju i 5. z zagranicy. Do Wolbromia przyjechali reprezentanci większości liczących się klubów z Polski, a także reprezentanci  Ukrainy , Węgier , Słowacji i Rumunii. W barwach UKS Judo Wolbrom wystartowało 62 zawodników, którzy w ciągu 2 dni turnieju zdobyli 12 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych medali.

Turniej uroczyście otworzyli gospodarze: prezes klubu Agnieszka Barczyk i Przewodniczący Rady Programowej Andrzej Konsor oraz zaproszeni goście oficjalni, wśród których nie zabrakło burmistrza Jana Łaksy, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Prezesa Polskiego Związku Judo Wiesława Błacha i Prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Judo Roberta Żaczkiewicza.

Zanim w szranki ruszyli judocy, zebrani mogli podziwiać sprawność aktualnych mistrzyń Polski w akrobatyce sportowej Angeli Villanuevej i Julii Solarz, które dały krótki pokaz swoich umiejętności.

13 września 2014, w sobotę na trzech matach walczyli juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy. Kolejnego dnia, w niedzielę o Puchar Burmistrza Jana Łaksy rywalizowały dzieci. Jak mówią fachowcy – wolbromski turniej, który wpisany jest w oficjalny kalendarz PZ Judo, zaliczany jest się do „mocnych” , co w slangu sportowym oznacza, że do rywalizacji przystępują najlepsi zawodnicy naszego kraju oraz czołowi zawodnicy z kadr narodowych ekip zagranicznych. W praktyce okazało się, że rozmach, jaki osiągnął tegoroczny turniej zaskoczył nawet organizatorów – tylu zawodników z tak dużej liczby klubów jeszcze u nas nie było. Choć było to wielkie wyzwanie logistyczne, działacze klubowi podołali wyzwaniu organizacyjnemu, a zawodnicy podkreślali znakomitą atmosferę turnieju. W organizację zawodów włączyło się społecznie ok. 40 osób, w tym trenerzy oraz rodzice, którzy podkreślali z satysfakcją i dumą, że choć wysiłek był ogromny to było warto.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie internetowej klubu, a klasyfikacja drużynowa wyglądała tak:

Sobota:

1.UKS JUDO WOLBROM
2.TS WISŁA KRAKÓW
3.GKS CZARNI BYTOM

Niedziela:
1.MOSIR BOCHNIA
2.UKS JUDO WOLBROM
3.TS WISŁA KRAKÓW

Ewa Barczyk