Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wierzchowisko. Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Główna treść

Wierzchowisko. Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. 7 marca, w konkursie mającym na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej uczestniczyło 32 uczennic i uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Wolbrom.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej,i przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Wiedzę uczestników oceniało jury w składzie:

Przewodniczący – Paweł Papaj, Sekretarz – Marta Gaweł, Członkowie: Alicja Mańka, Mateusz Grojec i Marcin Pogłódek.

Jury po podliczeniu punktów postanowiło przyznać miejsca:

w kategorii wiekowej klas I-IV szkół podstawowych: 1 miejsce Maja Gaweł. 2 miejsce Lena Bielach, 3 miejsce Julia Kieca, 4 miejsce Jakub Mąkol, 5 miejsce Dominika Dziubdziela, 6 miejsce Anna Plata;

w kategorii wiekowej klas V-VIII szkół podstawowych: 1 miejsce Wiktoria Cupiał, 2 miejsce Kaja Gawron, 3 miejsce Marcel Rydzyk, 4 miejsce Anna Shrets, 5 miejsce Milena Ogonek, 6 miejsce Aleksandra Bielach.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 30 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu zostali zakwalifikowani uczestnicy którzy zajęli I i II miejsce w danych grupach wiekowych tj. Maja Gaweł, Lena Bielach, Wiktoria Cupiał i Kaja Gawron.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika wręczył Sekretarz MiG Waldemar Kolanko wraz z Dyrektor SP w Wierzchowisku Ewą Przyjemską–Kondziołką.

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wszystkim uczestnikom gratuluje wiedzy i osiągniętych wyników, a reprezentantom gminy Wolbrom w eliminacjach powiatowych życzy powodzenia. Opiekunom uczestników składa podziękowania za poświęcony czas i przygotowanie młodzieży do eliminacji gminnych.