Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wigilijne spotkanie w Kąpielach Wielkich – korespondencja

Główna treść

Wigilijne spotkanie w Kąpielach Wielkich – korespondencja

„Ludzie z betonowego chodnika, wszyscy samotni… mijamy się pospiesznie, potem zapominamy. Ułamki sekundy – tysiące twarzy – miliony smutków, miliony miłości i samotności… Jestem jednym z przechodniów…”. Tymi słowami 21 grudnia 2014r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich rozpoczęli przepiękne bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Joanny Duch, Agnieszki Maj-Koryczan i Wiktora Fuglewicza.

W zaprezentowanym widowisku poruszono bardzo ważne i aktualne tematy: samotności, wszechobecnego  pośpiechu i braku miłości. Jednakże nie zabrakło również tradycyjnego motywu Maryi i Józefa opiekującego się nowonarodzoną Dzieciną, pasterzy zmierzających do żłóbka i Trzech Króli z cennymi darami oddającymi pokłon Chrystusowi. Ten wyjątkowy spektakl pokazujący zachowania i poglądy  współczesnych ludzi: robiących zakupy, stojących na przystanku, przed sklepem, mijających się…  pozwolił wyzwolić w nas refleksję, czym tak naprawdę są Święta Bożego Narodzenia, zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, co możemy zrobić dla swoich bliskich oraz poczuć rodzinną atmosferę.  Uroczystość tę uświetnił również występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąpiel Wielkich, które wspaniale wykonały znane polskie kolędy i pastorałki.

Można śmiało powiedzieć, że jasełka w wykonaniu młodzieży oraz koncert kolęd podbiły serca całej lokalnej społeczności oraz zaproszonych gości: burmistrza Adama Zielnika, ks. proboszcza Andrzeja Białka, pani naczelnik wydziału edukacji Doroty Świerczek oraz radnego Rady Miejskiej w Wolbromiu Andrzeja Ducha.             

Po zaprezentowanych występach głos zabrali zaproszeni goście oraz pani dyrektor szkoły Anna Świerczek, która bardzo serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym i złożyła najlepsze życzenia świąteczne.

  Agnieszka Maj-Koryczan