Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbrom będzie czytał Lalkę

Główna treść

Wolbrom będzie czytał Lalkę

Jak informowaliśmy już wcześniej tegoroczne Dni Wolbromia zbiegną się w terminie z ogłoszonym przez Prezydenta RP Narodowym Czytaniem” Lalki” Bolesława Prusa. Zdecydowaliśmy, że wydarzenie zorganizowane z tej okazji włączymy do programu obchodów naszego lokalnego święta. Wspólne czytanie „Lalki” rozpoczniemy zatem w Wolbromiu 4 września o godz. 11.00, w specjalnie przygotowanym namiocie na Rynku z wnętrzem zaaranżowanym jako XIX-wieczny salonik i sklep…

W pierwszej części spotkania z powieścią Bolesława Prusa organizatorki, którymi są bibliotekarki z naszej Miejskiej Biblioteki Publicznej, przedstawią postać jej autora, rys historyczny oraz głównych bohaterów. W drugiej części rozpoczniemy czytanie powieści. Wyjątkowymi gośćmi będą obcokrajowcy i osoby porozumiewające się w językach obcych mieszkający w mieście i gminie Wolbrom, którzy odczytają fragmenty adaptacji we własnych językach.

– Do wspólnego czytania zaprosiliśmy też obywateli naszego miasta związanych z samorządem, kulturą, oświatą, przemysłem i mediami. Do lokalnego „Narodowego Czytania” włączą się także szkoły ponadpodstawowe z naszego terenu. Część z nich weźmie udział w czytaniu na Rynku, a inne przeprowadzą maraton czytania we własnych siedzibach – tłumaczy Agata Pabian z MBP.
 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do licznego uczestnictwa w tym kulturalnym wydarzeniu.