Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbrom czytał dzieciom

Główna treść

Wolbrom czytał dzieciom

W dniach 1-8 czerwca odbył się Tydzień Czytania Dzieciom w Wolbromiu. To już czwarta edycja tej kampanii w naszym mieście, którą chętnie wspiera firma TRI Poland oraz Gmina Wolbrom. Przez cały ubiegły tydzień, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków odwiedzał smok Wolbruś zachęcając do czytania nie tylko dzieci, ale także rodziców i nauczycieli. Patronem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski.

Kampania społeczna „Cała Polska Czyta Dzieciom” ma na celu propagowanie codziennego czytania jako metody wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci. Naukowcy i praktycy zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań oraz wzmacnia samoocenę i – w przypadku czytania w domu – więzi rodzinne.  Dlatego też Wolbrom bardzo chętnie dołączył do akcji, której inauguracja odbyła się 1 czerwca tradycyjnym odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Następnie na dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli czekał tydzień pełen wrażeń. Pracownicy DK wraz z dzielnie towarzyszącym im ulubieńcem milusińskich- smokiem Wolbrusiem wprowadzili dzieci do krainy baśni, czytając np. „Kota w butach”, czy „Królową Śniegu”.

W piątek 6 czerwca fragmentów znanych książek wysłuchały dzieci z PP nr 1 im. Misia Uszatka,  SP 1, a także SP nr 2 Pod Lasem – której uczniowie klasy 3a pod opieką pani Jolanty Gamrot przygotowały Wolbrusiowi niespodziankę w postaci pięknego przedstawienia „Czerwony Kapturek”. Każde dziecko otrzymało upominek związany z Polską (naklejki, zakładki do książek).

W przyszłym roku z pewnością odbędzie się kolejny tydzień czytania dzieciom, ale zachęcamy do czytania codziennie – co najmniej przez 20 minut…

Greta Fałda