Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbrom pokazał swą moc. Uzbierano aż 86 tys. złotych na rzecz WOŚP!

Główna treść

Wolbrom pokazał swą moc. Uzbierano aż 86 tys. złotych na rzecz WOŚP!

Najhojniejszymi w powiecie olkuskim okazali się mieszkańcy gminy Wolbrom. Tegoroczny 28 finał WOŚP, przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, wolbromianie wsparli kwotą aż 86.328,65 złotych! To ponad 30 tys. zł. więcej niż w ubiegłym roku.

Organizatorem 28 Finału był #4928 Sztab Wolbrom prowadzony przez Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy na czele z Tomaszem Płaszczykiem, przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu, instytucji i przedsiębiorstw z całego regionu oraz ludzi dobrej woli. Honorowy patronat nad 28 Finałem WOŚP objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam, Zielnik.
– 12 stycznia br. odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w jego organizację. Szczególne podziękowania należą się sztabowi gminnemu WOŚP z jego szefem – Panem Tomaszem Płaszczykiem na czele.
Warto podkreślić, iż niedzielne „święto dobroci” było rekordowe. Zebrane przeszło 86 tys. złotych mówi samo za siebie. Słowa „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” zostały spełnione kolejny raz. WOŚP to nie tylko jeden dzień, a cała długa i trudna organizacja. Wszystkim zaangażowanym w przeżycie tego dnia, jeszcze raz serdecznie dziękuję -Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Wolbromski Finał WOŚP odbywał się w Domu Kultury, gdzie od godziny 14.00, aż do poźnego wieczora na scenie odbywał się blok występów artystycznych przeplatany licytacjami przekazanych przedmiotów. Całość imprezy zakończyło efektowne „Światełko do nieba”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 28 Finału WOŚP. 

GALERIA ZDJĘĆ: