Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbrom wczoraj i dziś – Zabagnie kol. Nowa Łąka

Główna treść

Wolbrom wczoraj i dziś – Zabagnie kol. Nowa Łąka

Niedawno, dzięki uprzejmości mieszkańca Warszawy, Pana Andrzeja Wawrzeńczaka, mogliśmy podzielić się z Państwem niezwykle ciekawą fotografią stacji kolejowej z budynkiem dworca pochodzącą z przełomu XIX i XX wieku. Dziś w galerii „Wolbrom wczoraj i dziś” mamy przyjemność opublikowania kolejnej „perełki” – zeskanowaną fotografię drogi biegnącej w kierunku Wolbromia w Zabagniu kol. Nowa Łąka. Zdjęcie z nieustalonym rokiem wykonania udostępniła nam Pani Barbara Majda. Dziękujemy.

Drodzy Internauci, będziemy się starali stale uzupełniać naszą galerię, aby pokazać jak kiedyś wyglądało nasze miasto i sołectwa, oraz jakie zmiany w nich zaszły na przestrzeni lat. Zachęcamy również Państwa do pomocy w rozwoju tej galerii. Zwracamy się więc z prośbą o udostępnienie starych fotografii różnych zakątków Naszej Gminy które z pewnością znajdują się w Państwa prywatnych albumach. Zachęcamy do przesyłania skanów fotografii na adres promocja@umigwolbrom.pl z krótkim opisem miejsca i daty wykonania fotografii. Bardzo mile będą widziane osoby, które osobiście przyniosą zdjęcia do naszej redakcji celem ich zeskanowania. Zapraszamy do pokoju nr 108.

Uwaga! Galeria „WOLBROM WCZORAJ I DZIŚ” nie ma charakteru komercyjnego. Publikacja zdjęć archiwalnych w formie porównawczej ciekawostki jest próbą ocalenia ich przed zapomnieniem i popularyzacji wśród szerszej publiczności, jako wynik sentymentu autora galerii do rodzinnego miasta Wolbromia. Wszelkie umieszczone w galerii archiwalne fotografie zostały w niej użyte jedynie w celu edukacyjnym. Wszelkie prawa zamieszczonych tu reprodukcji posiadają ich autorzy, wydawcy, właściciele.