Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbrom znów czytał dzieciom

Główna treść

Wolbrom znów czytał dzieciom

W Wolbromiu (chyba?)wszyscy już wiedzą, że wspólne czytanie to super sprawa. O pożytkach z czytania przekonujemy się przecież już od kilku lat…W ostatni piątek odbyło się kolejne spotkanie propagujące dobre nawyki związane z akcją społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom. Tradycyjnie to doroczne święto wspólnego czytania rozpoczęto w Wolbromiu odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Najmłodsi czytelnicy otrzymali prezenty od burmistrza.

Spotkanie, które zorganizowane zostało w wolbromskim DK, rozpoczęli wesołą piosenką uczniowie kl. 1 z Zespołu Szkół Pod Lasem. Zaraz potem zaproszeni goście – zgodnie z wieloletnią tradycją CPCD wspólnie  przeczytali ,,Lokomotywę”.

Nie zabrakło scenicznych popisów dzieci trzyletnich z przedszkoli w Kąpielach Wielkich, Gołaczewach i obydwóch placówek wolbromskich. Na pamiątkę miłego czytelniczego wydarzenia wszystkie trzylatki otrzymały książeczki o przygodach żółwika Franklina ufundowane przez burmistrza.  Wszystkim dzieciom bardzo podobała się prezentacja pani Tsuruko Hagi z TRI Poland, która odczytała japoński wiersz i nauczyła zebranych kilku słów w języku Kraju Kwitnącej Wiśni…

O słodkie elementy spotkania, czyli cukierki dla wszystkich dzieci zadbali firma TRI Poland oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Gorgoń, a nad całością czuwała  wojewódzka koordynatorka kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom Jolanta Gamrot.

Powiązana galeria