Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbromiacy – folklorystyczna wizytówka miasta

Główna treść

Wolbromiacy – folklorystyczna wizytówka miasta

Zespół Pieśni i Tańca Wolbromiacy bardzo intensywnie w tym roku udowadnia, że jest tańczącą wizytówką naszego miasta. Tegorocznej działalności przyświeca jubileusz – 35 lecie istnienia zespołu. Z tej okazji przygotowywano specjalny koncert, prezentujący najpiękniejsze elementy repertuaru Wolbromiaków. Pierwszy z czterech zaplanowanych na jubileuszowy rok koncertów – odbył się 3 maja. Przed nami jeszcze wiele okazji do prezentacji dorobku zespołu.

Urok i magia barw folkloru nadal fascynują wielu widzów, dlatego nasi najlepsi reprezentanci w tej dziedzinie nie mają czasu na odpoczynek. Za nami już tegoroczne występy na scenach lokalnych i regionalnych:

3 maja 2014 – koncert jubileuszowy z okazji 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”
31 maja 2014 – występ na Pikniku Rodzinnym w Wierzchowisku
15 czerwca 2014 – koncert w ramach projektu pt. „Ludowe działania międzypokoleniowe”
22 czerwca 2014 – koncert  „Młodzieżowa scena kultury” – prezentacji dorobku artystycznego kół, sekcji i zespołów, działających przy DK w Wolbromiu
28 czerwca 2014 – koncert podczas Dni Wolbromia
29 czerwca 2014 – Jarmark Nadprzemszańskich Tradycji i Smaków w Imbramowicach (gm. Trzyciąż)

Obecnie Zespół prezentuje się na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Ohrid Waves” w Macedonii. Jak informuje nas Agnieszka Gołembiowska Karoń koszty tego wyjazdu pokrywają w 100% uczestniczący w festiwalu członkowie grupy.
Po powrocie – znowu ani chwili oddechu. Najbliższe plany artystyczne zespołu to:

23 sierpnia 2014 – koncert podczas festiwalu Lelowskie Spotkania Kultur (gm. Lelów)
24 sierpnia 2014 – koncert w Czaplach Wielkich (gm. Gołcza)
24 sierpnia 2014 – dożynki gminne w Wolbromiu
7 września 2014 – Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie i XV Dni Europejskiej Kultury Ludowej w Częstochowie.

To oczywiście nie koniec. ZPIT Wolbromiacy zaplanował jeszcze dwa koncerty jubileuszowe, a także kilka niespodzianek. Ponieważ grupa ma niezawodnych fanów – ci z niecierpliwością oczekują już na kolejne występy. Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w szeregach zespołu, zachęcamy do kontaktu z szefową ZPiT Wolbromiacy Agnieszką Gołembiowską Karoń, a tymczasem – do zobaczenia na gminnych dożynkach, które odbędą się w niedzielę 24 sierpnia przy Domu Kultury w Wolbromiu!

Ewa Barczyk