Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbromianie, wyraźmy swój sprzeciw!

Główna treść

Wolbromianie, wyraźmy swój sprzeciw!

Podczas sesji Rady Miejskiej Wolbromia (w dniu 31 sierpnia 2017r), radny lek. Zbigniew Żyła, były dyrektor medyczny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zaapelował do mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom, aby w związku z wdrażaną przez Ministerstwo Zdrowia reformą systemu ochrony zdrowia w Polsce, pozbawiającą nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Wolbromiu, wyrazili swój sprzeciw. Kilka dni wcześniej, do mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom, Gminy Trzyciąż oraz miejscowości ościennych podobną odezwę skierowało Miejsko-Gminne Centrum Medyczne WOL-MED w Wolbromiu. „W związku z wdrażaną przez Ministerstwo Zdrowia reformą systemy ochrony zdrowia w Polsce, od 1 października 2017 roku NOCNĄ I ŚWIĄTECZNĄ OPIEKĘ ZDROWOTNĄ będą prowadzić wyłącznie szpitale będące w tzw. sieci szpitali. Tym samym dzień 30 października będzie ostatnim dniem, w którym będzie można skorzystać z NOCNEJ i ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ w Miejsko-Gminnym Centrum Medycznym WOL-MED w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 22. Od 1 października 2017 roku usługi zdrowotne z zakresu NOCNEJ i ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dla mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom, Gminy Trzyciąż oraz miejscowości ościennych będzie świadczył wyłącznie NOWY SZPITAL w Olkuszu, przy ul. 1000 lecia 13. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu NOCNEJ i ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ w Wolbromiu podpisz się koniecznie pod SPRZECIWEM!Lista do podpisu dostępna jest w okienku rejestracji lub elektronicznie na stronie internetowej:https://podpisz.to/petycja/sprzeciw-przeciwko-likwidacji-nocnej-i-swiatecznej-opieki-adrowotnej-w-wolbromiu,276

Tekst sprzeciwu: My Pacjenci i Mieszkańcy Miasta i Gminy Wolbrom, Gminy Trzyciąż oraz miejscowości ościennych wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec zmian w prawodawstwie, w efekcie których od 1 października 2017 roku Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna będzie świadczona przez szpitale oddalone od naszych domów o kilkadziesiąt kilometrów. Brak całodobowych dyżurów medycznych w Wolbromiu zmniejsza nasze poczucie bezpieczeństwa, wymusza ponoszenie dodatkowych kosztów, wydłuża czas otrzymania pomocy medycznej, co stoi w wyraźnej sprzeczności z zasadą równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. 

Niech żyje rewolucja! Wolny Wolbrom!

Na dzień 2 września sprzeciw (drogą elektroniczną) wyraziło 400 osób.

Poniżej umieszczamy link do materiału filmowego przedstawiającego apel radnego Rady Miejskiej w Wolbromiu Zbigniewa Żyły. 

Film (kliknij)