Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbromianin Marcin Barczyk – wicemistrzem PCA Worlds Championships w kulturystyce

Główna treść

Wolbromianin Marcin Barczyk – wicemistrzem PCA Worlds Championships w kulturystyce

Mamy przyjemność poinformować o sukcesie Marcina Barczyka, odniesionego podczas odbywających w niedzielę (20 listopada) mistrzostw świata w kulturystyce federacji PCA (Physical Culture Association) Worlds Championships w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Reprezentujący nasz kraj kulturysta z Wolbromia zdobył tam tytuł wicemistrzowski.

Dla 33 letniego wolbromianina nie jest to pierwszy sukces odniesiony w tym roku. W kwietniu br. Marcin wygrał Mistrzostwo Polski w federacji PCA. Zwycięstwem tym Marcin zapewnił sobie pewne miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata PCA Universe 2022 w Coventry w Wielkiej Brytanii, zdobywając również tytuł wicemistrzowski.

Utytułowanemu kulturyście, w minionych latach udało się zdobyć ponadto:

w 2020 roku:

– 5 miejsce na Mistrzostwach Polski NPC,

– 2 miejsce NPC Pro Qualifier,

w 2022 roku:

– 4 miejsce Mistrzostwa Polski NPC,

– 1 miejsce w kategorii Novice bodybuilding oraz w kategorii bodybuilding class 2 federacji PCA – – Absolutny mistrz – Overall federacji PCA,

– 2 miejsce PCA Universe w Anglii,

– 2 miejsce Puchar Polski WBBF,

– 2 miejsce Mistrzostwa Świata GPA.

Marcin Barczyk jest trenerem personalnym w Krakowie, z dziewięcioletnim doświadczeniem. Początki jego pasji miały miejsce na siłowni w Wolbromiu. Na co dzień jest strażakiem w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Przygodę z kulturystką rozpoczął od kategorii do 85 kg. Obecnie startuje w kategoriach powyżej 100 kg, z wyjątkiem federacji PCA, gdzie ograniczeniem jest wzrost a nie waga.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej owocnej kariery na scenie sportów sylwetkowych!