Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbromski 22 Finał WOŚP

Główna treść

Wolbromski 22 Finał WOŚP

W najbliższą niedzielę odbędzie się już 22 ogólnonarodowy zryw dobroczynności i solidarności pod szyldem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trudu organizacji tegorocznego finału w Wolbromiu podjęła się Małgorzata Krężel z G4 we współpracy z wolontariuszami: uczniami okolicznych szkół i pracownikami kilku instytucji, w tym DK, UMiG w Wolbromiu,szkół, BS w Wolbromiu i innych. Tradycyjnie już wolbromski finał startuje w Domu Kultury o godz. 16 przy wtórze Orkiestry Dętej OSP z Zarzecza.

W trakcie imprezy spontanicznie przygotowanej dzięki chętnym do pokazania swoich talentów lokalnych artystów będzie okazja do podziwiania zespołów muzycznych i solistów, profesjonalnych i spontanicznie zebranych chórów, a także do licytowania i kupowania podarowanych na aukcję przedmiotów i innych podarunków. Z pewnością znajdzie się miejsce dla wzruszeń, świetnej zabawy i szczerego śmiechu – wszystko po to, by społeczność lokalna zjednoczyła się w radosnej chęci pomagania innym, pod tegorocznym hasłem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: „Na ratunek” najmłodszym i najstarszym przedstawicielom naszego społeczeństwa. Wśród oryginalnych atrakcji wolbromskiego Finału zobaczymy chór radnych (ok. godz. 19 zobaczymy na ile potrafią się zjednoczyć w dobrej sprawie), będzie także można zobaczyć z bliska wyposażenie strażackiego wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej z Wolbromia (plac obok DK od godz. 16). Zapraszamy do udziału z zbiórce, która tradycyjnie będzie prowadzona do południa na terenie całej gminy oraz na występy i aukcje do DK. Na zakończenie ok. godz. 20 przewidziano krótki pokaz sztucznych ogni – tradycyjne światełko do nieba…

Orientacyjny harmonogram  22 Finału WOŚP w Wolbromiu:
g.15.50 Orkiestra dęta
g.16.15 Zespół Axis Mundi
g.16.40 blok artystyczny dzieci z PP 1 i PP2
g.16.55 blok artystyczny w wykonaniu grupy rytmiczno baletowej z DK
g.17.20   I  LICYTACJA
g. 17.30 studio wokalne DK
g.17.50 występy szkolnych zespołów artystycznych (ZS w Dłużcu – solistki  i Gimn. Nr 4 – cheerleaderki, zespół Karmen – SP 1 Wolbrom)
g.18. 05 Chór UTW
g.18.15 II   LICYTACJA
g.18.25 7th Step
g.18.40 Sztab WOŚP – podziękowania
g. 18.55  występ solistki Klaudii Błaszczykiewicz
g.19.05 Chór Radnych
g.19.10  ZPiT „ Wolbromiacy”  I wejście)
g.19.15  III  LICYTACJA
g.19.25  popis cyrkowy grupy teatralnej działającej w Domu Kultury
g.19.35 TRIO GITAROWE KICKSTART  – Ognisko Muzyczne Żaczek w Olkuszu
g. 19.55  ZPiT „ Wolbromiacy” ( II wejście)
ok. 20 Światełko do nieba

Oto zdjęcia kilku przedmiotów, które dostarczono nam na aukcję – zapraszamy do oglądania i licytowania w czasie koncertu finałowego w DK.