Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wolbromski stadion w Małopolskim Minimundialu’2018 Awans WAP Wolbrom do półfinałów

Główna treść

Wolbromski stadion w Małopolskim Minimundialu’2018 Awans WAP Wolbrom do półfinałów

Choć piłkarskie mistrzostwa świata w piłce nożnej już się zakończyły, to w Małopolsce nadal będzie można obejrzeć mecze Francji czy Chorwacji, a nawet uczestniczyć w poszukiwaniach lokalnego Messiego. To wszystko w ramach Minimundialu, czyli turnieju o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. W turniejach organizowanych Małopolski Związek Piłki Nożnej, ma wziąć 10 tys. dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodszych. W gronie tym nie zabrakło wolbromskich zawodników,
którzy awansowali do grona półfinalistów.

Sportowcy Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – Młodzi Przebojem, prowadzeni przez trenera Dawida Karpińskiego, najpierw udanie przeszli już eliminacje powiatowe w Olkuszu. Wraz z Przemszą Klucze zwansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Nagrody indywidualne w olkuskich eliminacjach zdobyli:
Król Strzelców – Maciora Kamil – WAP Wolbrom – 5 goli
Najlepszy Bramkarz – Broda Krzysztof – WAP Wolbrom
Najlepszy Zawodnik – Guzy Igor – Przemsza Klucze
Małopolski Konkurs Wiedzy „Mundial bez tajemnic” wygrał Maciej Gawęda reprezentujący Słowika Olkusz. Natomiast challenge futbolowej techniki „Małopolski Messi” – zdobył Kamil Maciora – WAP Wolbrom.

Po Minimundialowych bojach w powiatach, rozpoczeła się kolejna faza „Małopolskiego Minimundialu’2018” – turniej 32 reprezentacji w formule dorosłych mistrzostw świata w Rosji z udziałem 32 drużyn (8 grup po 4 zespoły). Każdej, w drodze losowania została przypisana jedna z 32 reprezentacji rywalizujących na mundialu w Rosji. Na małopolskich boiskach można więc zobaczyć „Polskę”, „Francję” czy „Urugwaj”, które zagrają o „mistrzostwo świata”, czyli puchar marszałka. Zwycięzcę wyłoni turniej finałowy z udziałem ośmiu drużyn.
Drużyna WAP Młodzi Przebojem zagrała w składzie:
Krzysztof Broda, Kamil Syguła, Olaf Żebrak, Kamil Maciora, Igor Tarnówka, Kamil Płowiec, Franciszek Pluta, Olaf Witkowski, Jakub Kotlarz.

Reprezentujący Powiat Olkuski WAP Młodzi Przebojem Wolbrom (OLKUSZ 1) jako drużyna Francji trafiła do GRUPY C i w sobotę, 21 lipca br., godz. 14:00 na stadionie Przeboju Wolbrom zmierzyła się z drużynami: Danii (MIECHÓW 1 – AP Gołcza), Peru (OŚWIĘCIM 2 – LKS Przecieszyn) i Australii (KRAKÓW 2 – Prokocim Kraków).
W klasyfikacji końcowej: zwyciężyła Dania przed Francja oraz Peru i Australią.

Challenge futbolowej techniki – „Małopolski Messi”
Podbijanie piłki:
1m. Stokłosa Szymon – 69 (Przecieszyn/Peru)
2m. Kucharski Piotr – 61 (Gołcza/Dania)
3m. Wyroba Łukasz – 49 (Prokocim/Australia)
Strzały na bramkę:
1m. Łyczak Kacper – WAP Wolbrom/Francja
2m. Kołodziej Wiktor – Prokocim/Australia

Dwie najlepsze drużyny grupy „C”: Dania oraz Francja awansowały do półfinałów „Małopolskiego Minimundialu ‘2018”. Zawodnicy obydwu zespołów zostali udekorowani medalami mistrzostw, wszystkim drużynom wręczono dyplomy.
Turniej w Wolbromiu wywołał spore zainteresowanie. Na trybunach licznie zgromadzili się rodzice i bliscy młodych graczy. Zaciętym i wyrównanym pojedynkom towarzyszył żywy doping. Trenerzy podkreślali znakomite przygotowanie obiektu do rozgrywek. Słowa uznania kierowane były w stronę działaczy PPN w Olkuszu z prezesem Bolesławem Ściepurą oraz samorządowców Wolbromia, a przede wszystkim burmistrza Adama Zielnika, który wsparł organizatorów turnieju oraz ufundował statuetki dla najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach i przekazał nagrody dla rywalizujących zespołów.

Najlepszy piłkarz w swojej drużynie:
Piotr Kucharski – AP Gołcza (Dania)
Olaf Żebrak – WAP Wolbrom (Francja)
Radosław Oczkowski – LKS Przecieszyn (Peru)
Mateusz Zych – Prokocim Kraków (Australia)
Najlepszy bramkarz turnieju:
Krzysztof Broda – WAP Wolbrom (Francja).

W poniedziałek, 23 lipca br., w siedzibie MZPN w Krakowie, do czterech grup przydzielono w drodze losowania drużyny, które awansowały do kolejnej fazy Minimundialu.
Drużyna WAP Młodzi Przebojem Wolbrom trafiła do grupy GRUPA III i wraz z Chrzanowem 2 (UKS Górnik Libiąż/Iran), Wadowicami (Skawa Wadowice/Senegal) i Oświęcimiem 1 (Unia Oświęcim/Japonia) zmierzy się w Libiążu w poniedziałek, 30 lipca, godz. 10.
Finałowy turniej „Małopolskiego Minimundialu 2018” rozegrany zostanie 1 sierpnia 2018 roku o godz. 10:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, ul. Reymonta 22.

  • Mundial w Rosji wygrała Francja, mam nadzieję że „trójkolorowi” powtórzą sukces i w Małopolskim Minimundialu zdobędą Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka KRUPY. Trzymajmy kciuki za wolbromskich piłkarzy i kibicujmy im w dalszych rozgrywkach – zachęca Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam ZIELNIK.

GALERIA ZDJĘĆ z wolbromskiego Minimundialu