Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: WOŚP w Kąpielach Wielkich – korespondencja

Główna treść

WOŚP w Kąpielach Wielkich – korespondencja

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Kąpielach Wielkich. Pierwszy „koncert” miał miejsce 10 stycznia 2019 r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich. Uczniowie, rodzice i pracownicy ZSP w Kąpielach Wielkich mogli ofiarować dowolną kwotę, dzięki czemu mieli możliwość przysłużyć się realizacji szczytnego celu, jakim jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Oprócz tradycyjnego czerwonego serduszka, ofiarodawcy zostali obdarowani również piernikowym serduszkiem. Tego dnia czerwone serduszka mieniły się u wielu uśmiechniętych mieszkańców Kąpiel Wielkich, dając świadectwo łączenia się w szczytnym celu.
Właściwy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się w dniu 27 Finału WOŚP, który miał miejsce 13 stycznia 2019 r. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza zbiórka miała miejsce przed bramą kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Miłosierdzie mieszkańców okazało się ogromne, gdyż na terenie Kąpiel Wielkich łącznie zebrano kwotę 1368,51 zł. Choć pogoda nie rozpieszczała podczas niedzielnego finału (padał śnieg z deszczem) to nie ostudziło to zapału wolontariuszy ani gorących serc darczyńców.
Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym oraz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wolbromiu składają serdeczne podziękowania dla osób zaangażowanych w zbiórkę oraz dla wszystkich darczyńców za okazywaną życzliwość i złożone datki.
O północy dnia 13 stycznia 2019 r. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wolbromiu podał, że łącznie zebrano 52981 zł + 70 zł z eSkarbonki, co w sumie dało kwotę ponad 53 000 złotych.
Liczymy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej…

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE.Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Celem finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie:
https://www.wosp.org.pl/final/27-final

Wiktor Fuglewicz