Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wóz bojowy dla OSP Łobzów

Główna treść

Wóz bojowy dla OSP Łobzów

Od niedawna ochotnicy z Jeżówki i Wierzchowiska mogą cieszyć się z pozyskania nowych wozów strażackich. W trosce o stałe podnoszenie jakości wyposażenia lokalnych ochotniczych straży pożarnych burmistrz Jan Łaksa zadbał także o zakup samochodu dla kolejnej jednostki – bojowy wóz strażacki Mercedes-Benz 1222AF otrzymała jednostka OSP w Łobzowie, która w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 90. lecia powstania. Uroczyste przekazanie wozu odbyło się w niedzielę, 28. września 2014 r.

Uroczystość przekazania samochodu, która odbyła się przy remizie OSP w Łobzowie, poprzedziła msza św. polowa w intencji strażaków, po której dziekan parafii św. Katarzyny w Wolbromiu ks. Zbigniew Luty poświęcił wóz bojowy. Wręczając prezesowi jednostki Aleksandrowi Maśliszowi akt przekazania nowego samochodu burmistrz Jan Łaksa życzył strażakom bezpiecznej i owocnej służby na rzecz społeczeństwa. Przypomniał, że druhowie z OSP nie tylko sprawnie wspomagają zawodowców w gaszeniu pożarów, ale zawsze można na nich liczyć w różnych innych sytuacjach kryzysowych, kiedy nie bacząc na niebezpieczeństwo ratują ludzi i ich mienie. Równie ciepłe słowa oraz upominek w postaci kompletnego munduru bojowego skierowała do strażaków posłanka Lidia Gądek. Za dobrą współpracę dziękował także dowódca JRG Wolbrom  mł. bryg. inż. Jan Sarwa.

Na zaproszenie druhów z Łobzowa w uroczystości uczestniczyły delegacje okolicznych OSP z pocztami sztandarowymi, radni powiatowi i gminni oraz liczna reprezentacja społeczności lokalnej. Słoneczna pogoda sprzyjała plenerowej uroczystości. Licznie zgromadzona publiczność po zakończeniu oficjalnej części uroczystości najpierw gorąco oklaskiwała program artystyczny, przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łobzowie i Zespół Regionalny „Łobzowianie”, a następnie do późnych godzin wieczornych, bawiła się przy muzyce zespołu „Selekt”.

Pozyskany przez łobzowskich ochotników bojowy wóz strażacki Mercedes-Benz 1222AF jest co prawda samochodem używanym, ale w bardzo dobrym stanie technicznym. Sprowadzony z Niemiec i wyglądający jak nowy wóz strażacki, będzie z pewnością służył strażakom jeszcze przez długie lata.

Wiesław Biernacki