Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wsparcie dla Justyny

Główna treść

Wsparcie dla Justyny

Na zaproszenie burmistrza Adama Zielnika w wolbromskim magistracie odbyło się miłe spotkanie, podczas którego młodej mieszkance Lgoty Wolbromskiej Justynie, zmagającej się z chorobą nowotworową zostały przekazane środki zebrane podczas aukcji zorganizowanych na Gminnych Dożynkach w Łobzowie i na Dniach Wolbromia.

Dzielna pacjentka już niedługo będzie miała przeszczepiany szpik, a jej kosztowne leczenie wspomogą środki ofiarowane z serca przez życzliwych uczestników aukcji, zorganizowanych przez radną z Lgoty Wolbromskiej Lidię Malinowską, która nie dość, że dostarczyła część licytowanych przedmiotów, to jeszcze zainspirowała do tego samego inne osoby, np. radnego Zdzisława Pasicha i burmistrza Adama Zielnika. Pierwsza z aukcji obrazów i rękodzieła artystycznego odbyła się podczas sierpniowych dożynek w Łobzowie, a druga po koncercie Grzegorza Turnaua. W sumie, dzięki ofiarności uczestników aukcji  zebrano i przekazano Justynie 5 tys. zł, które bardzo przydadzą się rodzinie.

Podczas spotkania u burmistrza okazało się, że Justyna ma wielki talent rysunkowy. Wdzięczna za okazaną pomoc i wsparcie przekazała Adamowi Zielnikowi narysowaną przez siebie jego podobiznę.

Gdyby znalazł się jeszcze ktoś, kto chciałby wspomóc leczenie dziewczyny prosimy o kontakt, poinformujemy w jaki sposób można to zrobić.