Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wspieramy pasje naszych uczniów- korespondencja z ZS w Dłużcu

Główna treść

Wspieramy pasje naszych uczniów- korespondencja z ZS w Dłużcu

O młodzieży słyszy się często niepochlebne opinie, że niczym się nie interesuje, żyje tylko w wirtualnym świecie, jest uzależniona od komputera… przykłady z wielu szkół zaprzeczają jednak tym opiniom. Nie można bowiem generalizować, bo wśród uczniów odnajdziemy wielu takich, którzy mają swoje pasje. Rolą i zadaniem nauczycieli jest je odkryć i pielęgnować – oczywiście w ścisłej współpracy z rodzicami. Tak dzieje się w Zespole Szkół w Dłużcu, a oto przykłady:

W Zespole Szkół w Dłużcu można spotkać wiele talentów aktorskich, które można będzie podziwiać już w najbliższe niedzielne popołudnie podczas przedstawienia jasełkowego pt. „Porozmawiaj z drugim człowiekiem”, które zajęło I miejsce w tegorocznym Miejsko- Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych.

Jedna z naszych uczennic  – Wiktoria Kieca – to prawdziwy talent muzyczny i wokalny. Wspierana przez rodziców, rozpoczęła w tym roku naukę w szkole muzycznej. Wydawać by się mogło, że to duże obciążenie dla uczennicy klasy I gimnazjum, ale nic bardziej mylnego. Wiktoria jest żywo zainteresowana wszelkiego rodzaju konkursami muzycznymi. W związku z tym może pochwalić się sukcesami w tej dziedzinie.

 W grudniu za namową mamy – Krystyny Kiecy – Wiktoria wzięła udział w Nowohuckim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Konkurencja była niemała – wśród 90 uczestników znaleźli się wielokrotni laureaci „Talentów Małopolski”. Tym bardziej cieszy nas, że nasza uczennica otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Oczywiście każdy sukces powoduje wzrost apetytu na kolejne… tak też było i w tym przypadku. Za namową i przy drobnym wsparciu pani Urszuli Latacz- 15 stycznia 2014 Wiktoria wzięła udział w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Olkuszu zajmując w kategorii soliści – I miejsce. Koncert laureatów z udziałem księdza biskupa odbędzie się 19 stycznia 2014 o godz. 17.00 w kościele św. Andrzeja w Olkuszu.

Wszyscy bardzo cieszymy się z sukcesów Wiktorii i mamy nadzieję, że będzie rozwijała swój talent i pasję, a nauczyciele naszej szkoły będą jej w tym pomagać. Dzieje się tak w przypadku innych uczniów: miłośników historii, fizyki, literatury. Każdy sukces naszych uczniów to przecież w jakiś sposób również nasz sukces.

Urszula Latacz