Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wspólnie na rzecz remontu

Główna treść

Wspólnie na rzecz remontu

Z inicjatywy burmistrza Jana Łaksy w Urzędzie Miasta i Gminy w Wolbromiu odbyło się dziś spotkanie w sprawie dalszych działań na rzecz doprowadzenia do remontu drogi powiatowej nr 1144K na całej długości od DW 794 Wolbrom – Wierzchowisko do ul. Brzozowskiej w Wolbromiu, czyli ul. 1 Maja.

W spotkaniu, obok gospodarza, wzięli udział wiceburmistrz Katarzyna Posełek oraz wszyscy radni reprezentujący gminę Wolbrom w Radzie Powiatu Olkuskiego: Robert Kozłowski, Zdzisław Skoczyń, Zdzisław Słomski, Waldemar Smoter i Jerzy Sośnierz. Wszyscy zgodnie wyrazili wolę prowadzenia wszelkich działań na rzecz doprowadzenia do bardzo oczekiwanego przez wolbromian remontu ul. 1 Maja.

Na wczorajszej (25 marca) konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Donald Tusk ogłosił zmianę uchwały w sprawie kolejnego zmniejszenia nakładów na schetynówki. Jeszcze kilka dni temu rząd planował przekazać w tym roku na budowę, przebudowę i remonty dróg gminnych oraz powiatowych 900 mln zł, z czego 650 mln miało pochodzić z Lasów Państwowych. W związku z protestem rodziców dzieci niepełnosprawnych kwotę na remonty dróg zmniejszono o 150 mln zł.

Rodzice niepełnosprawnych dzieci we wtorek już siódmy dzień protestowali w Sejmie, domagając się m.in. podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego. Chcą, aby już teraz osiągnęło ono poziom płacy minimalnej. Rząd szukając środków na sfinansowanie tegorocznego zwiększenia świadczeń dla całodobowych opiekunów dla osób niepełnosprawnych sięgnął po środki, które niewiele wcześniej przeznaczył na zwiększenie kwot na remonty dróg lokalnych w ramach tzw. schetynówek.
Wolbrom z niepokojem oczekuje na decyzję Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie ostatecznego dofinansowania umieszczonych na listach rankingowych projektów likalnych dróg: powiatowej 1 Maja i gminnych Młyńskiej i Leśnej,  położonych na terenie naszego miasta.

Ewa Barczyk