Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wspólnymi siłami, hala UKS Judo Wolbrom wygląda jak nowa

Główna treść

Wspólnymi siłami, hala UKS Judo Wolbrom wygląda jak nowa

Hala sportowa, będąca w użytkowaniu UKS Judo Wolbrom, została gruntownie odnowiona. Zakończone niedawno prace, były pierwszymi tak wszechstronnie przeprowadzonymi od chwili jej powstania – czyli od 40 lat. Chodzi tu szczególnie o korytarz i część sanitarną. Dziś, hala służąca wolbromskim judokom, lśni jak nowa. Jej remont zamknął się kwotą 187 tysięcy złotych. Z racji tego, że budynek stanowi własność Gminy Wolbrom, ponad połowa tej kwoty (100 tys. zł) pochodzi z kasy gminnej.

Przeszło 70 tys. wyłożył klub UKS Judo (40 000 zł. środków własnych oraz 30 000 zł. bez odsetkowej pożyczki, udzielonej klubowi przez zaprzyjaźnioną firmę). Do reszty dołożyły się firmy LAKO SA – Andrzej Konsor oraz Interkrąż. Z wymierną pomocą przyszły także inne firmy jak: ZEUS – Agnieszka Krężel, Dominex – Grzegorz Król, Hurtownia Budowlana BOS s.c. – Bożena Konieczna oraz DES-BUD – Krzysztof Dobromilski. Firmy te udzieliły klubowi dość sporych rabatów na materiały lub sprzedawały materiały po kosztach zakupu. Nieocenioną pomoc przynieśli rodzice judoczek i judoków. Do sprzątania hali, po zakończonych pracach zgłosiło się aż 30. rodziców.

– Wspólnymi siłami zrobiono bardzo wiele. Cieszy nas to niezmiernie – mówi Łukasz Krężel, „prawa ręka” prezesa klubu Marka Łukasika w nadzorowaniu remontu. – Początkowo plany były mniejsze, ale w toku remontu wychodziły różne „kwiatki” i dlatego musieliśmy poszerzyć zakres remontu. Całe szczęście, że burmistrz Adam Zielnik zrobił nam świetny prezent na Boże Narodzenie i do początkowo obiecanych 70 000 zł. dorzucił nam jeszcze 30 000 zł. Dzięki temu mogliśmy rozszerzyć zakres niezbędnych prac, aby w przyszłości nie mieć już żadnych „niespodzianek” – wyjaśnił Łukasz Krężel.

Zakres przeprowadzonych prac obejmował między innymi:

Wymianę instalacji elektrycznej w całym budynku. Zgodnie z nowymi wymogami dokonano wymiany oświetlenia hali i pozostałych pomieszczeń. Wymieniono system ogrzewania. W starym obiegu znajdowało ok. 3000 l wody, a obecnie tylko 350 litrów. Pozwoli to na uzyskanie oszczędności w kosztach ogrzewania budynku. Do tych oszczędności przyczyni się także zmniejszenie kubatury niektórych pomieszczeń, obniżając w nich sufity. Zgodnie z wymogami sanepidu zmodernizowano sanitariaty. Hala jak i wszystkie pomieszczenia zostały pomalowane w jednolity kolor. Poprzednio hala posiadała nawet 5 różnych odcieni. Po wycyklinowaniu, parkiet błyszczy teraz nowością. Ponadto wszystkie pomieszczenia doczekały się nowych drzwi. Innowacją jest podział hali na dwie strefy – czystą i brudną z dodatkowymi drzwiami. Aby zapewnić czystość trenującym w hali zawodnikom, zmiana obuwia odbywa się obecnie w korytarzu wejściowym.

Jak pięknie wygląda odnowiona hala przedstawiają poniższe zdjęcia p. Łukasza Krężla.

GALERIA ZDJĘĆ