Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wybory samorządowe 2014

Główna treść

Wybory samorządowe 2014

21 sierpnia premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie w sprawie wyborów samorządowych. Odbędą się one 16 listopada, a ewentualna druga tura wyborów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów – 30 listopada. Decyzja ma się ukazać w Dzienniku Ustaw 27 sierpnia 2014 r. Z tym dniem formalnie rozpocznie się kampania wyborcza. Na naszej stronie pojawiła się już zakładka z informacjami wyborczymi, która będzie systematycznie aktualizowana.

Zainteresowani znajdą tam wszystkie niezbędne informacje: kalendarz wyborczy, wiadomości dla niepełnosprawnych wyborców, aktualne wykazy okręgów wyborczych i obwodów głosowania, itp. Informacje będą ukazywały się zgodnie z obowiązujacym kalendarzem wyborczym.

Będą to pierwsze wybory samorządowe przeprowadzone na podstawie przepisów Kodeksu wyborczego – ustawy z 5 stycznia 2011 r., regulującej prawo wyborcze w Polsce. Zawiera przepisy dotyczące przeprowadzania wyborów parlamentarnych, wyborów prezydenckich, wyborów samorządowych i wyborów do Parlamentu Europejskiego, przepisy o warunkach ich ważności i przepisy karne za przestępstwa popełnione przeciwko wyborom. Ustawa weszła w życie w dniu 1 sierpnia 2011 roku, uchylając wcześniejsze ustawy dotyczące wyborów.
Kodeks wyborczy

Zapraszamy:
http://new.wolbrom.pl/getdoc/fcb43823-8452-4f74-ae13-833f5f34becb/link