Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wyróżnienia w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”

Główna treść

Wyróżnienia w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”

27 marca uczniowie Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu uczestniczyli w Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”, a w maju szkoły otrzymały wyniki konkursu i nagrody dla wyróżnionych uczestników.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie I stopnia i tytuł „Hiperona Ω” zdobył Szymon Łukasik z Gimnazjum nr 4. Tym samym znalazł się w grupie 24 uczniów klasy trzeciej gimnazjum, którzy osiągnęli najwyższy wynik. Wyróżnienia trzeciego stopnia i tytuł „Taona” zdobyli: Bartosz Duch (Gimnazjum nr 4), Maciej Gamrot (Gimnazjum nr 4) i Mikołaj Krężel (ZS Wolbrom, Gimnazjum nr 2). Uczniowie otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zadania konkursowe „Lwiątka” sprawdzają wiedzę z fizyki w kontekście jej praktycznych zastosowań, wyciągania wniosków z obserwacji i doświadczeń, a także wymagają sprawnego posługiwania się matematyką. W kategorii gimnazjum konkurs jest przeprowadzany na dwóch poziomach: klasy I-II oraz klasy III. W czasie 75 minut uczniowie muszą odpowiedzieć na 30 pytań teoretycznych lub obliczeniowych. Jak podkreślają organizatorzy „tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora”. Uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki otrzymują wyróżnienia i honorowe tytuły: „Hiperon Ω”, „Kaon” lub „Taon”.

Gratuluję wyróżnionym uczniom wysokich wyników

i życzę dalszych sukcesów!

Irena Smoter