Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wystąpią utrudnienia na DW 783 – ul. Olkuska Szosa

Główna treść

Wystąpią utrudnienia na DW 783 – ul. Olkuska Szosa

Wystąpią utrudnienia na DW 783 – ul. Olkuska Szosa

STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. – wykonawca zadania „Budowa Obwodnicy Wolbromia etap III” zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu w ciągu DW 783 w Wolbromiu ul. Olkuska Szosa.

Termin zmiany organizacji ruchu zaplanowany na 9 sierpnia, z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe, został przesunięty na dzień 16 sierpnia na godz. 7:00. Tym samym, przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu wyznaczono na dzień 27 września (dotyczy tymczasowej organizacji ruchu).

Zmiana organizacji ruchu obejmować będzie ok. 700 metrowy odcinek drogi, na którym obowiązywać będzie ograniczenie ruchu do 40 km/h.

Kierowcy jadący od strony Olkusza do Wolbromia będą poruszali się po nowo powstającej jezdni (częściowo o nawierzchni z kruszywa łamanego) prowadzącej przez budowane rondo. Ruch w kierunku Olkusza odbywać się po dotychczasowym pasie ruchu.

W związku z powstałymi utrudnieniami, wykonawca zadania uprasza kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu.