Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wywieś flagę!

Główna treść

Wywieś flagę!

„Bądź Polakiem, miej odwagę – wywieś flagę” – apeluje młodzież z wolbromskiego Zespołu Szkół, która zachęca, aby wszyscy mieszkańcy Wolbromia i całej gminy z okazji nadchodzącego święta narodowego – 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości udekorowali domy w narodowe barwy.

Grupa młodych ludzi z ZS przy ul. Skalskiej wraz z nauczycielami przeszła dziś z biało-czerwonymi balonikami, transparentami i flagami w barwach narodowych ul. Krakowską i na wolbromskim rynku zachęcała do uczczenia święta narodowego 11 listopada. To jedna z tegorocznych inicjatyw szkoły, aby budzić świadomość obywatelską mieszkańców Wolbromia. W zachęcie do dekoracji domów symbolami narodowymi rozdawali zakupione przez UMiG Wolbrom biało czerwone flagi, sugerując, by Wolbrom na 11 listopada stał się miastem biało-czerwonym.

W poniedziałek 11 listopada młodzież weźmie udział w oficjalnych uroczystościach, jakie corocznie organizuje UMiG Wolbrom, a  po południu w DK rozstrzygnięty będzie oficjalnie uczniowski konkurs na patriotyczne logo na koszulkę. Będzie też można przynieść własne białe koszulki, na których zwycięskie logo zostanie wydrukowane.

Zapraszamy do wspólnego świętowania i oczywiście do wywieszenia biało-czerwonych flag na 11 listopada!