Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: X Targi Wolontariatu odbyły się w Wolbromiu

Główna treść

X Targi Wolontariatu odbyły się w Wolbromiu

7 grudnia 2017 r. wspólnie ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu wolontariusze z terenu powiatu olkuskiego obchodzili swoje święto. Wydarzenie to było wyjątkowe – po raz pierwszy odbyło się ono w Wolbromiu pod patronatem Burmistrza Adama Zielnika z udziałem lokalnych instytucji i organizacji.Wszystko to w ramach projektu „Potrzebujesz mnie – więc jestem”, w którym poprzez organizację „X Targów Wolontariatu” dziękujemy wolontariuszom za trud i poświęcenie w niesieniu pomocy potrzebującym.Tradycją jest, iż oprawę artystyczną wydarzenia przygotowują uczniowie wybranej szkoły ponadgimnazjalnej z terenu powiatu olkuskiego. W tym roku uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu zaprosili publiczność, licznie zgromadzoną w Domu Kultury, w podróż do świata wykreowanego przez brata Alberta. „Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana niesmaczna, opieka najlepsza niemiła” – to cytat, który stał się hasłem przewodnim tegorocznej gali.Dziękujemy uczniom Zespołu Szkół w Wolbromiu, na czele z Dyrektorem – Panem Piotrem Grojcem za pracę włożoną we współorganizację „X Targów Wolontariatu. Za koordynację wydarzenia odpowiadały opiekunki Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół: Pani Joanna Kulczyk i Pani Iwona Chojnacka.Ważnym punktem wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu „Wolontariusz Roku 2017”. W kategorii „Najlepszy wolontariusz w mojej organizacji” zwyciężyła – Emilia Minor, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu. Laureatem w kategorii „Najlepszy wolontariusz- pedagog, propagator idei wolontariatu” została Pani Sylwia Zawada – opiekun Klubu Wolontariusza w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu. Tytuł „Najlepszego wolontariusza – ucznia” otrzymała Sandra Kowal uczennica Zespołu Szkół w Wolbromiu. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Szerzej o ich działalności można poczytać tu: Nagrody dla wszystkich osób nominowanych w konkursie wspólnie wręczali: Pan Adam Zielnik – Burmistrz i Miasta Gminy Wolbrom oraz Pani Anna Patela – przedstawiciel firmy SumiRiko Poland Sp. z o.o. Obecność tych osób na scenie nie była przypadkowa. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Adam Zielnik sprawował bowiem patronat honorowy nad „X Targami Wolontariatu”. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za pomoc w organizacji wydarzenia oraz przekazanie materiałów, które stanowiły nagrody dla osób wyróżnionych. Firma SumiRiko Poland już drugi rok z rzędu jest naszym partnerem w organizacji wydarzenia. Wspólnie także promujemy działalność społeczną wśród uczniów klas gimnazjalnych – w ramach projektu 3 listopada br.  odbyły się warsztaty „Młodzi „Młodzi aktywni – wolontariat, działalność społeczna”.  Dziękujemy. Mocnym akcentem zaznaczyły swoją obecność na Targach wolbromskie i olkuskie organizacje pozarządowe. W sali lustrzanej uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z działalnością: 

  • – Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Wolbromiu
  • – Kawiarenki „Pod Parasolem” – nieformalnej grupy rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym działającej przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu 
  • – Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej w strukturach OSP Łobzów.
  • – Koła Gospodyń Wiejskich w Zedermanie. 

Dla wszystkich wolontariuszy uczestniczących w Targach przewidziano drobny upominek oraz poczęstunek w postaci tortu przygotowanego przez Cukiernię STATS. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Dziękujemy wolontariuszom za obecność. Do zobaczenia z rok. Projekt „Potrzebujesz mnie – więc jestem” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Galeria zdjęć: