Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Z podziękowaniem za troskę o bezpieczeństwo najmłodszych

Główna treść

Z podziękowaniem za troskę o bezpieczeństwo najmłodszych

Niedawno, z podziękowaniami za otrzymane kamizelki i tym samym troskę o bezpieczeństwo najmłodszych, do burmistrza Adama Zielnika wybrały się grupy przedszkolaków z ZS (Pod Lasem). Wdzięczne dzieci wręczyły na pamiątkę burmistrzowi laurkę z widniejącym w herbie Wolbromia wizerunkiem króla Władysława Łokietka. Burmistrz nie krył zadowolenia z jakże miłego gestu i częstując dzieciaki cukierkami życzył im wiele radości i bezpiecznych chwil na każdy dzień.

Przebywając w urzędzie, dzieci wraz ze swymi opiekunkami odwiedziły także panią Skarbnik Edytę Żuchowicz-Reszkę, Urząd Stanu Cywilnego oraz siedzibę Straży Miejskiej, gdzie zapoznały się z charakterem pracy. W podziekowaniu a miłe przyjęcie, dzieci z paniami przekazały p. Aleksandrze Sciańskiej oraz p. Edycie Żuchowicz-Reszce skromne upominki.

Jak już informowaliśmy, w ciągu ostatnich kilku miesięcy do dzieci uczęszczających do przedszkoli w Łobzowie, Wierzchowisku i Zarzeczu, Kąpiel Wielkich i Wolbromia (ZS nr2) trafiło ponad 260 sztuk kamizelek odblaskowych. Zadbał o to Burmistrz Adam Zielnik, który osobiście je rozdawał. W każdej grupie przedszkolaków Adam Zielnik wygłaszał krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze i konieczności używania odblasków, w tym kamizelek, a strażnicy za pomocą specjalnej tuby demonstrowali różnicę w widoczności osób używających odblaski i ich nieposiadających.

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, odblaski są niezbędne dla waszych pociech i dla Was samych. Co roku w wypadkach drogowych ginie ok. 160 dzieci, a 5700 najmłodszych Polaków jest ofiarami wypadków kończących się kalectwem. Przyczyną wielu z nich jest to, że dzieci nie były widoczne na drodze!

Pieszy, idący po zmroku bez elementów odblaskowych, jest widoczny z odległości zaledwie 20-30 metrów. Jadący nawet ze stosunkowo niewielką prędkością kierowca ma niewiele czasu i, co za tym idzie, małe szanse na zauważenie i bezpieczne ominięcie takiego pieszego. Sytuacja zmienia się diametralnie kiedy pieszy wyposażony jest w element odblaskowy – kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów i będzie miał czas na stosowną reakcję.

GALERIA ZDJĘĆ: