Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zabawa choinkowa 2019 w Zespole Szkół w Gołaczewach- korespondencja

Główna treść

Zabawa choinkowa 2019 w Zespole Szkół w Gołaczewach- korespondencja

Zgodnie z tradycją szkoły w Gołaczewach organizowana jest impreza środowiskowa z okazji zabawy choinkowej. Tegoroczną uroczystość, która odbyła się w sobotę 12 stycznia 2019 roku rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Robert Kozłowski, który powitał i przedstawił przybyłych gości. Nasze zaproszenie zechcieli przyjąć w tym roku: Poseł na Sejm RP Pani Lidia Gądek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu – Pan Bartłomiej Żurek, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu – Pan Artur Pajkiert,
Radni Rady Miejskiej w Wolbromiu – Pan Kazimierz Golda i Pan  Kazimierz Pacia. Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika reprezentował Sekretarz  Miasta i Gminy Wolbrom – Pan  Waldemar Kolanko. Zaszczycili nas swoją obecnością również sołtys wsi Gołaczewy Pan  Andrzej Bocianowski  oraz przyjaciele i sponsorzy szkoły:  Pan Dariusz Łazarczyk – Prezes Firmy LINTER GROUP, Pan Dariusz Szczęśniak – Prezes Zarządu Agencji Ochrony Osób i Mienia „ARGOS”, Państwo Dagmara i Mariusz Żuchowiczowie – właściciele Zakładu Kamieniarskiego  ZUMARGRANIT.
Całość imprezy prowadzili uczniowie – Karolina Mąkol i Julian Pasich. Część artystyczna rozpoczęła się od jasełek w wykonaniu uczniów klasy VIII. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach schronienia na noc, zdecydowali się spocząć w stajence. Piękna scenografia, staranie dobrane rekwizyty i barwne stroje wprowadziły publiczność w dobry nastrój. O wspaniałą zabawę i miłe doznania artystyczne zadbali aktorzy i wokaliści. Maria Klich z klasy V  perfekcyjnie zaśpiewała pastorałkę „A wczora z wieczora”. Natomiast Maria Rolka z klasy VIII poruszyła serca zebranych wzruszającą „Kolędą Maryi”. Gromkimi oklaskami publiczność dziękowała naszej utalentowanej młodzieży.
Uczniowie z klasy III SP przedstawili dyskotekowy układ taneczny, który wykonali bezbłędnie i  z  wielką gracją. Atrakcją przygotowanej części artystycznej była scenka kabaretowa „Pory roku na wesoło”, odegrana przez uczniów klasy VI – Brunona Krzywańskiego Macieja Kiwiora. W krzywym zwierciadle pokazała w humorystyczny sposób szkolne życie uczniów. Kolejnym punktem programu był występ wokalny Aleksandry Barczyk, uczennicy klasy III gimnazjum. Ola zaprezentowała swój talent piosenkarski w przeboju Sarsy „Zakryj”. Całość dopełnił porywający do zabawy taniec karnawałowy w wykonaniu uczennic klas IVa, IVb i V szkoły podstawowej. Publiczność gorącymi brawami podziękowała uczniom  za ciekawy i stojący na wysokim poziomie artystycznym występ. 
Następnie  Dyrektor ZS w Gołaczewach Pan Robert Kozłowski, podziękował zebranym za tak liczne przybycie na tradycyjne, coroczne widowisko teatralne. Głos zabrała także Poseł na Sejm RP Pani Lidia Gądek, która podziękowała za zaproszenie. Pogratulowała  uczniom i ich opiekunom wspaniałego występu,  który łączył w sobie elementy tradycji i współczesności. Życzyła wszystkim zebranym Szczęśliwego Nowego Roku.

Zanim zaczęły się tańce prowadzone przez profesjonalnego DJ-a, dzieci zostały zaproszone przez rodziców i obsługę szkoły na obiad i słodki poczęstunek. A potem w ładnie udekorowanej sali była już tylko zabawa, tańce i śpiew. Tradycyjnie dedykowano piosenki, śpiewano i cieszono się z rozpoczęcia ferii zimowych. Przed rozejściem do domu, wszystkie dzieci otrzymały, jak co roku paczki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców.Nauczyciele przygotowujący część artystyczną serdecznie dziękują rodzicom młodych artystów za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów oraz rekwizytów.

GALERIA ZDJĘĆ