Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zabawa choinkowa 2020 w Zespole Szkół w Gołaczewach

Główna treść

Zabawa choinkowa 2020 w Zespole Szkół w Gołaczewach

Zanim uczniowie Zespołu Szkół w Gołaczewach rozpoczęli długo oczekiwany zimowy odpoczynek, przygotowali pod kierunkiem nauczycieli bardzo ciekawą imprezę środowiskową z okazji tradycyjnej zabawy choinkowej. Tegoroczną uroczystość, która odbyła się w sobotę 25 stycznia 2020 roku rozpoczął Wicedyrektor Pan Tomasz Szczepankiewicz, który powitał i przedstawił przybyłych gości.

Nasze zaproszenie zechcieli przyjąć w tym roku Pani Dorota Świerczek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół w Wolbromiu, która  równocześnie reprezentowała Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika,  Pan Bartłomiej Żurek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu,  Pani Monika Krzywańska, Pan Kazimierz Golda i Pan Kazimierz Pacia – Radni Rady Miejskiej w Wolbromiu oraz Pani Marianna Bijak  – sołtys wsi Gołaczewy. 
Nie zawiedli również sponsorzy, rodzice, emerytowani nauczyciele i absolwenci szkoły. Coroczne widowisko teatralne cieszy się ogromną popularnością.
Całość imprezy prowadzili uczniowie klasy VIII – Gabriela Kyć i Szymon Pacia. Część artystyczna rozpoczęła się od spektaklu w wykonaniu młodzieży naszej szkoły. Przedstawienie nawiązywało do scen z „Chłopów” Władysława Stanisława Reymonta – polskiego noblisty i patrona szkoły. Młodzi aktorzy pokazali jak bogatą tradycją i obrzędowością żyły minione pokolenia. Publiczność „wehikułem czasu” przeniosła się do przeszłości, na polską wieś z końca XIX wieku. Zebrani byli pod wrażeniem choreografii tańca ludowego – mazura w wykonaniu naszych uczniów. Dodatkowo uroku tancerzom przysporzyły piękne stroje łowickie. Niezwykłą atmosferę inscenizacji podkreśliła muzyka, starannie przygotowana dekoracja i niebanalna scenografia. Gromkimi oklaskami publiczność dziękowała młodym, utalentowanym aktorom za stojący na wysokim poziomie artystycznym występ.
Uczniowie z klasy III przedstawili układ taneczny zatytułowany „Czekolada”. Młodzi tancerze nie mieli zbyt wiele miejsca, ale perfekcyjnie opanowany taniec, wykonali bezbłędnie i z wielką gracją. Kolejną atrakcją części artystycznej było przedstawienie zatytułowane „Zamieszanie w Krainie Bajek” przygotowane przez uczniów klasy IIa i IIb. Z pewnością było to miłe spotkanie z bohaterami ulubionych bajek z dzieciństwa. Świetna gra młodych aktorów, szybkie tempo przedstawienia i odpowiednio dobrany tekst sprawił, że zebrani bawili się znakomicie wraz z występującymi uczniami. Publiczność gorącymi brawami podziękowała za ciekawy występ. Marcelina Nocoń z klasy VII na gitarze zagrała minikoncert, a Karolina Barczyk uczennica klasy IV zaprezentowała swój talent piosenkarski w przeboju „Mama ostrzegała”.
Następnie Wicedyrektor Pan Tomasz Szczepankiewicz, podziękował zebranym za tak licznie przybycie na tradycyjną, coroczną uroczystość środowiskową. Głos zabrali także szacowni goście: Pani  Dorota Świerczek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół w Wolbromiu i Pan Bartłomiej Żurek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu. Pogratulowali uczniom i ich opiekunom wspaniałego występu, który łączył w sobie elementy tradycji i współczesności. Życzyli wszystkim zebranym zdrowego i bezpiecznego odpoczynku w czasie ferii zimowych.
Na zakończenie uroczystości, do tańców i wesołego szaleństwa na parkiecie zaprosiły uczennice klasy Va, Vb i VI, które dyskotekowym układem tanecznym rozbawiły wszystkich zebranych. Nauczyciele przygotowujący część artystyczną serdecznie dziękują rodzicom młodych artystów za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów oraz rekwizytów.
Zanim zaczęły się tańce prowadzone przez profesjonalnego DJ, dzieci zostały zaproszone przez rodziców i obsługę szkoły na obiad i słodki poczęstunek. A potem w ładnie udekorowanej sali były już tylko:  zabawa, tańce i śpiew. Tradycyjnie dedykowano piosenki, śpiewano i cieszono się z rozpoczęcia ferii zimowych. Przed rozejściem do domu, wszystkie dzieci otrzymały, jak co roku paczki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców.

GALERIA ZDJĘĆ