Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zachariaszada 2013

Główna treść

Zachariaszada 2013

Już po raz dziewiąty kilkuset niepełnosprawnych, podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z całej Małopolski rywalizowało w pięciu konkurencjach sportowych podczas Zachariaszady w gminie Zielonki. Uczestnicy reprezentujący nasz wolbromski ŚDS: Zbigniew Kulka, Dariusz Rolka, Mirosław Bujak, Mirosław Kowalczewski oraz Andrzej Magoska pokonali reprezentantów z 26 ośrodków i zajęli zaszczytne II miejsce.

Równocześnie z zawodami sportowymi, odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Wycinanka ekologiczna”. Udział w nim wziął Jarosław Biernacki, który wykleił eko-portret kobiety z plastikowych zakrętek.

Jedną z głównych atrakcji w tym roku był występ uczestnika konkursu „Must be the music”  Michała Jurkiewicza. Na koniec imprezy nasi uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymali autograf z płytą pana Michała.

Odbywająca się w Woli Zachariaszowskiej doroczna impreza ma na celu integrację, ale i aktywizację osób korzystających z opieki Środowiskowych Domów Samopomocy. Kolejne edycje cieszą się dużą popularnością z powodu ciepłej atmosfery, jaką organizatorzy zapewniają uczestnikom. Wolbromski ŚDS słynie natomiast z organizowanych corocznie dla innych domów z Małopolski, równie popularnych turniejów szachowych.

Ewa Barczyk