Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zakopane stolicą piłki nożnej dzięki WAP – Młodzi przebojem

Główna treść

Zakopane stolicą piłki nożnej dzięki WAP – Młodzi przebojem

Zakopane, oprócz tego, że jest najbardziej znanym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu malowniczych Tatr oraz nieformalną zimową stolicą Polski, w ostatnim czasie zasłynęło również z tego, iż to właśnie tam adepci Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej – „Młodzi przebojem” spędzili swój pierwszy prawdziwy piłkarski obóz sportowy. W dniach 10-15. sierpnia wychowankowie WAP z roczników 2001-2004 szlifowali swój piłkarski talent właśnie w górskiej scenerii.


Trenerzy – Krzysztof Guzek, Paweł Neter i Damian Glanowski oraz opiekunowie małych piłkarzy stanęli przed nie lada wyzwaniem, musieli bowiem podołać opanowaniu energii czterdziestu chłopców głodnych piłkarskich – i nie tylko – wrażeń.

Każdy dzień młodzi piłkarze zaczynali podobnie. Po pobudce w ośrodku wypoczynkowym, a następnie sowitym śniadaniu wychowankowie Akademii trenowali na pobliskim Orliku w Kościelisku oraz na nowopowstałym boisku w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Na tym jednak aktywność fizyczna piłkarzy się nie kończyła. Oprócz licznych, codziennych treningów piłkarze, z racji tego, że dopisało im szczęście i mieli świetną pogodę, mieli też okazję popływać i zrelaksować się na basenie miejskim na Szymoszkowej oraz w Aquaparku.

Będąc w stolicy Tatr młodzi piłkarze mogli podziwiać z bliska nie tylko piękne widoki, ale również mieli okazję zwiedzić znaną dzięki Adamowi Małyszowi i nie tylko- skocznię narciarską (Wielką Krokiew). Na wychowanków WAPu Młodzi Przebojem czekały również inne atrakcje. Chłopcy zwiedzili znane Krupówki, a także Gubałówkę. Największą jednak frajdą dla wychowanków był bez wątpienia przejazd górską kolejką linową. Ostatniego dnia piłkarze wraz z trenerami i opiekunami wybrali się też na wycieczkę, którą będą jeszcze długo wspominać. Po porannym treningu resztę dnia spędzili bowiem wędrując po Dolinie Kościelskiej, a finałem wycieczki było zwiedzanie Jaskini Mroźnej, która swoją nazwę zawdzięcza panującej wewnątrz stałej, niskiej temperaturze (6 stopni w skali Celsjusza), powiewom zimnego powietrza, a także białym naciekom na ścianach do złudzenia przypominających szron..

Oprócz tego, że wyjazd był bardzo intensywny sportowo, wychowankowie Akademii mogli liczyć na zabawę, między innymi przy ognisku gdzie zorganizowano dla nich liczne konkursy z nagrodami. Nie zapomniano jednak jaki jest główny cel wyjazdu. Chłopcy mieli więc okazję sprawdzić swoje piłkarskie zdolności. Piłkarze z rocznika 2001-2002 rozegrali bowiem sparing ze swoimi rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej z Ełku. Mecz zakończył się fenomenalnym sukcesem młodych Wolbromian, wygrali 8:2.

M.F.