Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zapraszamy na Dożynki w Gminie Wolbrom

Główna treść

Zapraszamy na Dożynki w Gminie Wolbrom

25 sierpnia gmina Wolbrom będzie dziękowała za plony. Mieszkańcy wszystkich sołectw i miasta będą świętować w gościnnych progach wolbromskiego Domu Kultury. Uroczystości rozpocznie msza św. dziękczynna w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 16. Po niej zaplanowano wiele atrakcji, w tym bicie rekordu Polski w pieczeniu największego obwarzanka. Na gościnne występy przyjadą też gospodynie z okolic Biłgoraja. Zachęcamy do zarezerwowania tego niedzielnego popołudnia na udział w święcie.

Kolejny rok z rzędu organizujemy obchody tradycyjnych dożynek w Wolbromiu, jako wspólne święto mieszkańców całej naszej miejsko-wiejskiej gminy. W niedzielę 25 sierpnia Święto Plonów rozpoczniemy uroczystą Mszą św. dziękczynną w kościele pw. Krzyża Świętego w Wolbromiu o godz. 16.00, po której zaprezentowane i poświęcone będą dożynkowe wieńce z poszczególnych sołectw. Następnie świąteczny korowód powędruje pod Dom Kultury, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Wydaje się, że warto pokazać dawne tradycje młodym i najmłodszym obywatelom naszej gminy, a zwłaszcza mieszkańcom miasta, którzy pomimo bliskości wsi często niewiele wiedzą o jej zwyczajach i starych obrzędach.

Obok drugiej edycji otwartego Konkursu na najlepszy, tradycyjnie wypieczony chleb organizatorzy, których zasadniczy trzon stanowią lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, zaplanowali bicie rekordu Polski w pieczeniu największego wolbromskiego obwarzanka. Nie zabraknie elementów małopolskiego folkloru, wystaw rękodzieła artystycznego i twórczości ludowych artystów oraz prezentacji dorobku pracy rolników. Będzie także wspólna zabawa podczas zorganizowanych na tę okazję koncertów. Na scenie zaprezentują się też gościnnie członkowie Zespołu Folklorystycznego ze wsi Szozdy w powiecie biłgorajskim, popularyzujący tradycyjny folklor ziem wschodnich. Będzie też można potańczyć w rytmie popularnych przebojów…

Zachęcamy do udziału w konkursie na najlepszy chleb, z którego od dawna słyną okoliczne piekarnie. Do rywalizacji zapraszamy profesjonalistów (wygrana, którą obiecujemy dobrze rozpropagować to najlepsza reklama!), ale także wszystkich, którzy pieką tradycyjny chleb w domu.
Warunki konkursu, który rozegrany zostanie w dwóch kategoriach: zawodowcy i amatorzy zamieszczamy poniżej:

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZY TRADYCYJNY CHLEB

kliknij, aby powiększyć