Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zapraszamy na European Mobility Week 16-22 września 2020

Główna treść

Zapraszamy na European Mobility Week 16-22 września 2020

Szanowni Mieszkańcy zapraszamy na tydzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. European Mobility Week jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Jazda na rowerze i spacer to zdrowe, aktywne i przyjazne środowisku sposoby poruszania się po miastach, miasteczkach i wsiach. Kryzys zdrowotny COVID-19 dodatkowo wzmocnił te środki transportu prywatnego, a wiele władz publicznych wprowadzających duże programy po zamknięciu. W dniach 16-22.09.2020 rozpoczynamy European Mobility Week- tydzień mobilności.

Zapraszamy Mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom do aktywności sportowej i rekreacyjnej, zostawiając nasze samochody i motocykle w garażu.
Wolbrom od seniora do juniora! – Zapraszamy wszyskich do wzmożonej aktywności na powietrzu. Wyciągamy rowery, biegamy, truchtamy, spacerujemy… Do zobaczenia na trasie!