Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zapraszamy na jubileusze

Główna treść

Zapraszamy na jubileusze

We wrześniu tego roku swoje jubileusze fetują dwa największe zespoły taneczne działające przy Domu Kultury w Wolbromiu. 21 września trzeci z kolei wielki koncert w roku jubileuszu 35-lecia istnienia zaprezentuje wiernej widowni ZPiT Wolbromiacy. 15-lecie działalności 27 i 28 września będzie obchodził teatr tańca „Actus Animi”.

21 września o godz. 16.00 w Domu Kultury odbędzie się już trzeci z serii koncertów jubileuszowych ZPiT „Wolbromiacy”, z okazji 35-lecia zespołu. Program, który wybrani widzowie mogli już oglądać 3 maja i 15 czerwca będą mogli podziwiać na otwartym koncercie kolejni fani naszej folklorystycznej „wizytówki”. Pierwsze dwa koncerty wzbudziły zachwyt i podziw dla wysokiej klasy występu i profesjonalizmu zespołu, w którym tańczy już trzecie pokolenie wolbromian.

Miłośników innego rodzaju tańca informujemy również, że jubileusz 15-lecia działalności obchodzi w tym roku teatr tańca „Actus Animi”. Z tej okazji dn.27 i 28 września grupa zaprasza obecnych i byłych członków teatru tańca oraz wszystkich przyjaciół zespołu na związane z tym uroczystości. Jak zwykle będzie kolorowo i wesoło, a do udziału w zaplanowanych wydarzeniach zaproszono wszystkich mieszkańców. 27 września o godz. 17 z wolbromskiego rynku ruszy barwny korowód „Bajkowy zawrót głowy czyli cuda na patyku” – parada teatralno – taneczna z udziałem tancerzy teatru tańca, grup rytmiczno-baletowych oraz zaproszonych gości. Później będą warsztaty bębniarskie, kuglarskie, zabawy integracyjne z mamą i tatą (teatr „Glutaminian Sodu”), fireshow grupy „Azislight” oraz galowy koncert w wykonaniu wszystkich grup teatru tańca („Syrenki”, „Gwiazdeczki”, „Słoneczka” oraz formacji „7 th Step „). Na 28 września zaplanowano natomiast koncert ” Actus Animi „, który odbędzie się o godz. 18.00 na sali widowiskowej DK.

Z całego serca zachęcamy wszystkich do takiego zaplanowania  czasu, aby móc wziąć udział w tych wydarzeniach. Z doświadczenia wiemy, że poziom imprez będzie bardzo wysoki i warto wszystko zobaczyć, bo „będzie się działo”!

Ewa Barczyk