Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zapraszamy na Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości

Główna treść

Zapraszamy na Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości

TEATR DLA WAS zaprasza mieszkańców na spektakl pt: ”Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości”. W obsadzie wyjątkowego widowiska, według scenariusza i reżyserii Barbary Motowidlak, wystąpi ok. 60 osób, w tym byli aktorzy teatru szkolnego p. Barbary, a dziś osoby na stanowiskach: dyrektorzy, prezesi, lekarze, nauczyciele, emeryci, członkowie chóru UTW, teatru Tańca Actus Animi oraz uczniowie i inni. Spektakl odbędzie się w sobotę 16 lutego, o godz. 17.00 w Domu Kultury. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Dzień wcześniej, w piątek 15 lutego o godz. 11.00 spektakl ten dedykowany będzie uczniom naszych szkół.
Widowisko pt: ”Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości”, jako sentymentalny powrót do lat szkolnych i współuczestniczenia w życiu kulturalnym miasta oraz wspólnym tworzeniu jego dziedzictwa realizowane jest pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Adama Zielnika

Autorką scenariusza i reżyserem jest pani profesor Barbara Motowidlak, której działalność pedagogiczno-zawodowa, jak również równolegle prowadzona animatorsko-artystyczna, jest ściśle powiązana z obchodzonymi rocznicami i jubileuszami. A są nimi:

  • 55 -lecie powstania LO im. Romualda Traugutta w Wolbromiu (1963 r.)
  • 60 rocznica powstania w wolbromskim LO Teatru Dramatycznego (1958 r.)
  • 40 -lecie istnienia Zespołu Szkół w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 18 (1978 r.)
  • 40 -lecie powstania Ogniska Pracy Pozaszkolnej (pełniącego przez 13 lat na terenie Miasta i Gminy Wolbrom rolę międzyszkolnego ośrodka kultury)
  • 40 -lecie, powstałego w tymże Ognisku, Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” (1978/9)
  • 100 -lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na niezwykle pomysłowy scenariusz widowiska służącego przypomnieniu Wolbromianom ich dotychczasowego dziedzictwa kulturowego, sygnalizowanego tegorocznymi Jubileuszami wchodzą sceny z wybranych spektakli realizowanych przez Teatr Młodzieżowy w ciągu jego 34 -letniej działalności. Elementem precedensowym jest obsada ról w anonsowanym widowisku. Jak przystało na teatralną sagę, grają w niej trzy aktorsko uzdolnione pokolenia wolbromskiego LO, Zespołu Szkół, Ogniska, wspomagane dzielnie przez przedstawicieli aktualnych uczniów ze wszystkich wolbromskich szkół.

Galeria zdjęć z próby generalnej w dn. 14.12.2018 r.