Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zapraszamy na musical bożonarodzeniowy

Główna treść

Zapraszamy na musical bożonarodzeniowy

Jak co roku z okazji świąt znany i lubiany zespół Agnus Dei przygotował spektakl muzyczny „Teraz jest czas by lepszym się stać” inspirowany Bożym Narodzeniem. Widzowie z Wolbromia i okolic będą mogli zobaczyć musical na scenie DK już w najbliższą niedzielę 19 stycznia w trakcie koncertu kolęd od godz.15.30. W dalszej kolejności młodzi artyści zaprezentują się w Olkuszu, Krakowie i Jaworznie.

Za dwa dni – 17 stycznia przypada 10 rocznica śmierci niezwykłego artysty, polski kompozytora, multiinstrumentalisty, piosenkarza i autor tekstów piosenek Czesława Niemena, który opisując  przenikliwie naturę ludzką w swej niezapomnianej pieśni „Dziwny jest ten świat” śpiewał:

Dziwny jest ten świat,
gdzie jeszcze wciąż
mieści się wiele zła.
I dziwne jest to,
że od tylu lat
człowiekiem gardzi człowiek.

Dziwny ten świat,
świat ludzkich spraw,
czasem aż wstyd przyznać się.
A jednak często jest,
że ktoś słowem złym
zabija tak, jak nożem.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.
Nie! Nie! Nie!
Przyszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie.

Każda okazja do bycia coraz lepszym, poznawania i szerzenia dobra nadaje sens naszemu życiu. Dobrze rozumieją to młodzi artyści z Agnus Dei, którzy poprzez swoje spektakle niosą dobre przesłanie do ludzi. Sami  piszą teksty, komponują i tworzą choreografię, a efekt ich pracy to zwykle piękny obraz z optymistycznym przesłaniem .
Zachęcamy widzów do zobaczenia nowego musicalu, przy okazji przypominając, że młodzież z Agnus Dei nadal liczy na pomoc w realizacji swojego marzenia – zakupu „transportera”, czyli samochodu, który pomoże im sprawnie przemieszczać się i transportować sprzęt.

W jaki sposób można pomóc? Wystarczy za pomocą strony internetowej http://polakpotrafi.pl/projekt/transporter-dla-agnus-dei  wpłacić dowolną, nawet drobną kwotę. Im więcej będzie wpłat, tym… wiadomo. Zasada jest prosta: jeżeli w ciągu 60 dni uda się uzbierać 15 000 zł lub więcej, to grupa dostanie te pieniądze na swoje marzenie. Jeśli w ciągu 60 dni nie uda się zebrać potrzebnej kwoty –  pieniądze wrócą do ofiarodawców. Za nimi już ponad połowa czasu trwania zbiórki, życzliwi ofiarodawcy wpłacili już prawie 5,5 tys. zł – to dopiero (aż!?) trzecia część potrzebnej kwoty. Zostało jeszcze 26 dni – to mało i bardzo dużo… Młodzi artyści są przekonani, że

… ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim…

Ewa Barczyk