Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zaproszenie do udziału w uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Główna treść

Zaproszenie do udziału w uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wspólnie z Zarządami Ochotniczych Straży Pożarnych w Wolbromiu i Łobzowie serdecznie zapraszają Mieszkańców do udziału w uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypadającego 4 maja Dnia Strażaka.

Przed nami majówkowe święta, które zajmują szczególne miejsce w sercu każdego Polaka: 1 maja – 18. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja, a także obchodzony dzień później Dzień Strażaka.

– Serdecznie zachęcam Państwa do uczczenia tych majowych, świątecznych dni poprzez wywieszenie na swoich domach, balkonach i posesjach naszej flagi narodowej. Niech biało – czerwona powiewa w każdym zakątku naszego miasta i gminy, niech przypomina o tym, jak ważnym jest dla nas symbolem. Szczególnie zapraszam do udziału w uroczystościach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – zachęca Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Program uroczystości w dn. 3 maja 2023 r.

11.30 – 11.40 – Zbiórka uczestników przed Urzędem MiG Wolbrom

11.40 – 11.55 – Przemarsz uczestników do kościoła

12.00 – 13.00 – Msza święta w kościele Św. Katarzyny w Wolbromiu

13.05 – 13.20 – Koncert Orkiestry Dętej OSP Sulisławice.