Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zaproszenie na bezpłatną mammografię w dniu 10 grudnia

Główna treść

Zaproszenie na bezpłatną mammografię w dniu 10 grudnia

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom oraz Centrum Medyczne Maszachaba z Krakowa zapraszają, panie w wieku 50-69 lat (ur. 1968-1949) na bezpłatne badania mammograficzne, które wykonywane będą w dniu 10 grudnia 2018 r. roku, godz.: 12.00-18.00, w mammobusie ustawionym na parkingu Rynku. Z kolei o godz. 14.30 w sali w Strażnicy OSP Wolbrom (ul. Strażacka 1) odbędą się bezpłatne Warsztaty Zdrowia dla Kobiet.W spotkaniu tym będzie możliwość wykonania bezpłatnie: 

  • pomiar wagi z analizą składu ciała czyli oznaczenie w organizmie ilości: wody, tłuszczu, mięśni – z konsultacją dietetyka 
  • pomiar zakwaszenia organizmu 
  • pomiar ciśnienia 
  • nauka samobadania piersi.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:
telefon: 12 6330218, 503777651 od poniedziałku do piątku w godz.9-17.  
Ilość miejsc ograniczona. Akcja profilaktyczna jest doskonałą okazją, aby zbadać się na miejscu, bez potrzeby wyjazdu do oddalonych o wiele kilometrów placówek specjalistycznych. Mammobus, który ponownie zawita do Wolbromia wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, a koszty badania refunduje NFZ.Drogie Panie, nie jesteśmy w stanie zapobiegać zachorowaniu na raka piersi, ale między innymi dzięki takim akcjom chorobę można wykrywać w najwcześniejszym stadium, co daje kobiecie szanse nawet na całkowite wyleczenie. Apelujemy zatem do mieszkanek naszej gminy i okolic, aby skorzystały z możliwości przebadania się. Oprócz kilku chwil poświęconego czasu, badanie nic nie kosztuje, a może uratować niejedno życie.

Więcej o Warsztatach Zdrowia dla Kobiet (kliknij)