Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zaproszenie na nabożeństwo w jurajskiej drodze krzyżowej w Dolinie Wodącej

Główna treść

Zaproszenie na nabożeństwo w jurajskiej drodze krzyżowej w Dolinie Wodącej

Dzięki determinacji Czesława Gbyliczka, sołtysa Strzegowej, po wielu latach zabiegów i starań o odpowiednie zezwolenia, na zboczu wzgórza Grodziska Pańskiego w Dolinie Wodącej wiosną 2019 roku powstała piękna, rzeźbiona droga krzyżowa. Od tej pory wierni parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzegowej modlą się przy jej stacjach dwukrotnie w roku, w Niedzielę Palmową oraz  z okazji miejscowego odpustu 15 września.

Dziś, w Niedzielę Palmową 2022, wierni parafii w Strzegowej na czele z inicjatorem jurajskiej drogi krzyżowej zapraszają mieszkańców (nie tylko gminy Wolbrom) do udziału w nabożeństwie drogi krzyżowej, które rozpocznie się o godzinie 14.00 u wlotu Doliny Wodącej.

Ta nad wyraz urokliwa i zarazem nieco ekstremalna trasa na szczyt Grodziska Pańskiego, składa się obecnie z 15 stacji rzeźbionych w drewnie, usytuowanych wzdłuż stromej dróżki pnącej się na szczyt, gdzie pod górującymi nad okolicą wapiennymi skałami stoi imponujący, 10 metrowy dębowy krzyż z figurą umęczonego Chrystusa oraz drewnianą płaskorzeźbą z wizerunkiem Jana Pawła II. Obok, na skalnym podłożu znajdują się dwie wyrzeźbione w kamieniu postaci Matki Bożej i św. Jana.