Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zaproszenie na spotkanie z przedsiębiorcami ze Słowenii

Główna treść

Zaproszenie na spotkanie z przedsiębiorcami ze Słowenii

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza zainteresowanych nawiązaniem międzynarodowej współpracy przedsiębiorców do udziału w spotkaniu z przyjeżdżającymi do Krakowa firmami ze Słowenii, m.in. w branżach: budowlanej, energii odnawialnych i turystyki. Spotkanie odbędzie się 17 grudnia 2013 r., w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3.

Wśród przyjeżdżających słoweńskich przedsiębiorców, będą m.in. firmy  działające w branżach: budowlanej, energii odnawialnych i turystyki:

National Opažni Sistemi d.o.o. (www.nationalforming.com) – spółka córka dużej kanadyjskiej firmy z Vancouver dystrybuująca jej produkty, wysokiej wydajności szalunki do tworzenia betonowych konstrukcji wieżowców, na rynkach europejskich. Formy te są na tyle specyficzne, że zostały przez kanadyjską firmę opatentowane. Zyskały sobie one dużą popularność w Kanadzie i USA, a w roku 2000 firma rozszerzyła swoje działania sprzedażowe na Europę. Firma pragnie poznać podmioty zainteresowane podjęciem się roli dystrybutora wyłącznego tego produktu na rynku polskim. W tej roli najlepiej będą widziani dystrybutorzy sprzętu budowlanego dla realizatorów dużych projektów bądź też firmy budowlane z doświadczeniem w budownictwie wysokościowym.

ECO SOLAR d.o.o. (www.eco-solar.si) – firma produkuje instalacje fotowoltaiczne oraz zajmuje się tworzeniem elektrowni dla inwestorów zewnętrznych. Jest zainteresowana wejściem w realizację projektów fotowoltaicznych na wczesnym, bądź późnym etapie rozwoju. Poszukują partnera uprawnionego do realizacji takiego projektu bądź właściciela dachu o powierzchni powyżej 10 000 metrów kwadratowych, na którym takie instalacje można zamontować. Oferują także swoje doświadczenie młodym firmom i start-upom, które chcą się rozwijać na rynku energii odnawialnej. Ponadto pragną poznać producentów metalowych dachów, którym mogą zaoferować know-how z zakresu technologii fotowoltaicznych, kapitał oraz pośrednictwo w znalezieniu finalnego inwestora.

ADRIA Airways d. d. (www.adria.si) to słoweńskie linie lotnicze, w ofercie których znajduje się transport osobowy, jaki towarowy, w formie lotów rejsowych i czarterowych. Linie, których flota obejmuje 11 nowoczesnych samolotów są członkiem Star Alliance od roku 2004 i partnerem Lufthansy od roku 1996. Obecnie przewożą milion osób rocznie do 21 europejskich miast. Zainteresowani są nawiązaniem współpracy w Polsce

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, w razie potrzeby zapewniona będzie obsługa tłumaczy. Rozmowy firm odbywać się będą twarzą w twarz przy ponumerowanych stolikach, według przygotowanych wcześniej grafików, w których na każde spotkanie przewidziane będzie po około pół godziny.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

W przypadku zainteresowania tym wydarzeniem, organizatorzy proszą o nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia mailem bądź faxem na nr 12 428 92 56 do dnia 10 grudnia.

Małgorzata Deka

Enterprise Europe Network

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

tel. 12 428 92 62