Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ze sztuką dookoła świata – korespondencja

Główna treść

Ze sztuką dookoła świata – korespondencja

PSOUU Koło w Wolbromiu realizuje projekt kulturalno – terapeutyczny pod nazwą „Ze sztuką dookoła świata” współfinansowany przez Województwo Małopolskie. W okresie od 2 września do 10 grudnia 2014 r. odbędzie się pięć spotkań tematycznych inspirowanych kulturą innych krajów, tańcem i smakami. W spotkaniach tych bierze udział 15 wychowanków OREW w towarzystwie rodzica bądź opiekuna.

Podczas każdego ze spotkań prezentowane są pokazy multimedialne, odbywają się zajęcia plastyczno – techniczne, ćwiczenia integracji sensorycznej, a także degustacja ciekawych potraw. Projekt ma na celu rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni wychowanków oraz poszerzenie ich wiedzy o sztuce i kulturze innych krajów.
Pierwsze ze spotkań odbyło się pod hasłem „angielska herbatka”. Uczestnicy oglądali na wielkim ekranie kina Radość w Wolbromiu prezentację o Wielkiej Brytanii i oczywiście o 17-tej mieli swój five o’clock, pijąc herbatę – narodowy napój Brytyjczyków, odbyli krótki kurs języka angielskiego.

Na każdym ze spotkań przygotowywane są również elementy przedstawienia na motywach „Tajemniczego ogrodu”, było więc wspólne malowanie scenografii, warsztaty z reżyserem i obcowanie ze sceną w wolbromskim Domu Kultury, o którym opowiadał pan dyrektor Piotr Gamrot. Były także tańce z własnoręcznie wykonanymi  duchami.

Gabriela Sorodnik