Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zimowy, ale bardzo ciepły dzień – Dzień Babci i Dziadka – korespondencja

Główna treść

Zimowy, ale bardzo ciepły dzień – Dzień Babci i Dziadka – korespondencja

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to dzień, w którym obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Z tej właśnie okazji przedszkolaki z Przedszkola przy Zespole Szkół w Gołaczewach zaprosiły 20 stycznia 2017r. swoją babcię i swojego dziadka na koncert, aby w ten sposób podziękować Im za opiekę i ciepło.

Uroczystość zgromadziła około 200 gości, nie tylko z Gołaczew, ale także z całej okolicy. Na wstępie pan dyrektor Robert Kozłowski przywitał szanownych gości, złożył życzenia oraz w swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę „dziadków” w wychowaniu młodego pokolenia. Następnie występ dzieci poprowadziła jedna z nauczycielek, konferansjer – Joanna Bąchór. Każda grupa wiekowa zaśpiewała piosenkę najlepiej jak potrafiła, wywołując u zebranych radość, uśmiech, ale także łzy wzruszenia. Dzieci miały także odpowiedzieć na pytania dotyczące relacji wnuków z „dziadkami’. Świetnie jednak poradziły sobie z tym zadami za co otrzymali gromkie brawa. Wspólne również, słowami wiersza złożyli życzenia, podarowały babci i dziadziusiowi laurkę-serduszko zapewniając ich o swojej miłości i wdzięczności. Po koncercie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a szczęście wypisane na twarzach babć i dziadków, ukazały jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami. 

 Dziękujemy gościom za tak liczne przybycie, rodzicom za poczęstunek, pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować tak duże przedsięwzięcie.