Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zmiana terminu szkolenia

Główna treść

Zmiana terminu szkolenia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu zaprasza do udziału w zajęciach poświęconych treningowi umiejętności wychowawczych. Zajęcia odbędą się 26 listopada w godz. 9-13 w siedzibie MOPS przy ul. Skalskiej 20 (wcześniej spotkanie planowano na 27 listopada).

Wychowanie jest procesem wymagającym. Oprócz dobrych chęci i okazywania podopiecznemu  miłości, wymaga wielu umiejętności i dużej wiedzy. Ciągle wzrasta liczba rodziców i wychowawców, którzy, doświadczając trudności w wychowaniu dzieci, poszukują odpowiedzi na pytanie: dlaczego moje metody wychowawcze nie przynoszą zamierzonych efektów? dlaczego moje dziecko czy mój uczeń nie słucha tego co do niego mówię? dlaczego stosuje się do moich wskazówek i poleceń, wydanych przecież w jak najlepszej wierze i w trosce o dziecko? dlaczego woli rozmawiać z koleżanką lub kolegą, a nie ze mną?

Te nieprzyjemne, a czasem bolesne doświadczenia skłaniają rodziców i inne osoby wychowujące dzieci do zadania pytań: w jaki sposób, jakimi metodami mam wychowywać moje dziecko? jak mówić, żeby dziecko mnie słuchało i jak postępować, żeby dziecko chciało rozmawiać ze mną? Wychodząc naprzeciw potrzebom MOPS w Wolbromiu organizuje zajęcia praktyczne dla osób szukających pomocy w zakresie zwiększenia swoich kompetencji wychowawczych i one właśnie powinny skorzystać z okazji udziału w szkoleniach.