Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zmiany w Zarządzie Przeboju

Główna treść

Zmiany w Zarządzie Przeboju

5 grudnia odbyło się walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Klubu Sportowego Przebój Wolbrom. Głównym punktem obrad była dymisja dotychczasowego prezesa Andrzeja Kondziołki. Rezygnujący po ośmiu latach pełnienia tej funkcji prezes zaproponował, by do czasu kolejnego walnego zebrania, które zaplanowano na 10 stycznia, obowiązki prezesa pełnił najmłodszy członek zarządu klubu – Paweł Gamrot.

Ustępujący prezes, który już wcześniej sygnalizował odejście, nie zamierza wchodzić w skład nowych władz, ale jak zapewniał, będzie chciał pomóc nowemu zarządowi, jeśli tylko będzie taka potrzeba. Jak mówił, będzie chciał służyć nie tylko ewentualnym doradztwem, ale także pomocą w sprawach restrukturyzacji, która jest niezbędna. Najważniejszym problemem dla nowego zarządu jest oddłużenie klubu, na którym ciążą długi jeszcze z czasów gry w II lidze. Są to zobowiązania wobec PZPN-u, MZPN-u, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, jak i samych piłkarzy.

Zarząd nie ukrywa, że bez drastycznych oszczędności klub nie może dalej funkcjonować, liczy też na dotacje z gminy i dotychczasowych sponsorów z FTT na czele.
Burmistrz Jan Łaksa obiecał pomoc klubowi. Przygotowany jest już wniosek do Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu o dotację na przyszły rok. W trakcie są negocjacje z wierzycielami, natomiast z początkiem roku zarząd klubu usiądzie do rozmów ze sponsorami.

Miłym akcentem spotkania sprawozdawczego było wręczenie medalu „Mecenas Futbolu Małopolskiego” burmistrzowi Janowi Łaksie i medalu „90-lecia MZPN” ustępującemu prezesowi Andrzejowi Kondziołce. Odznaczenia wręczył przedstawiciel Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Nagawiecki. Dodajmy, że medal „Mecenas Futbolu Małopolskiego”, ufundowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej dla najbardziej zasłużonych samorządowców i sponsorów przychylnych piłce nożnej, otrzymał także prezes  FTT Wolbrom Władysław Banyś –  wieloletni działacz sportowy i sponsor Przeboju Wolbrom.

Wiesław Biernacki