Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Znów mamy jeden KS Przebój

Główna treść

Znów mamy jeden KS Przebój

Po półtora roku od chwili likwidacji KS Przebój Wolbrom, a następnie powstania dwóch rywalizujących ze sobą nowych klubów piłkarskich, mieniących się jego następcami, doszło do wyczekiwanego przez wszystkich połączenia. Po wielu rozmowach i mediacjach zainicjowanych przez burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, we wtorek 4 sierpnia doszło do scalenia Stowarzyszenia Akademia Piłkarska Przebój oraz Stowarzyszenia Przebój 1937 w jedno stowarzyszenie KS Przebój w Wolbromiu.

Spotkanie założycielskie nowego stowarzyszenia KS Przebój w Wolbromiu prowadzone przez radnego RM Zdzisława Pasicha odbyło w wypełnionej po brzegi sali remizie OSP. Jak można było się spodziewać, wyborowi zarządu nowego stowarzyszenia, towarzyszyła gorąca dyskusja zarówno piłkarzy jak i działaczy oraz kibiców obu stowarzyszeń. 
 Inicjator porozumienia obu klubów oraz ich połączenia, burmistrz Adam Zielnik, uznał, że najrozsądniejszym jest w chwili obecnej zastosowanie tzw. grubej kreski, co dotyczyć powinno wszystkich, gdyż- jak uznał- nie ma sensu wracać do tego co było. Teraz nastał czas, aby skupić na tym, co i jak należy budować. Następnie burmistrz przybliżył potrzebę podjęcia przez niego decyzji o połączeniu klubów i jego terminie. – Początkowo planowałem operację połączenia obu klubów pod koniec roku. Niemniej proza życia przyspieszyła tą decyzję. Czy się chce, czy się nie, połączenie musiało nastąpić z tej prostej przyczyny, że środki przewidziane na utrzymanie obu klubów na ten rok zostały praktycznie wyczerpane (zostało około 30 tys. złotych). Bez dodatkowego zastrzyku ze strony gminy i bez zaangażowania poważnych sponsorów w takiej formie wolbromski futbol nie przetrwa i dlatego trzeba ten projekt dokończyć- wyjaśnił burmistrz, który jeszcze w spotkaniach wyborczych referował, że będzie dążył do połączenia obu klubów i do reaktywacji starego Przeboju. – Cały proces, jak przewiduję, powinien zakończyć się w styczniu 2016 r. Gmina przejmie finansowanie i gospodarowanie obiektem sportowym  przy ul. Leśnej, a nowy-stary KS Przebój Wolbrom przystąpi do ogłoszonego przez Gminę konkursu na dofinansowanie działalności sportowej. Nowe władze klubu natomiast skupią się na bieżącej działalności i pozyskiwaniu na nią dodatkowych środków, przede wszystkim w ramach nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020. 
 – Zgodnie z ustaleniami – kontynuował burmistrz- jakie zapadły na wcześniejszych spotkaniach propozycja jest taka, że dotychczasowi prezesi dwóch klubów zostaną wiceprezesami nowego stowarzyszenia. Ponieważ ja osobiście nie powinienem zaangażować się z różnych względów, gdyż nie za bardzo by się to wkomponowałoby w moje obowiązki burmistrza, dlatego zastrzegłem sobie prawo wskazania prezesa przeze mnie. Funkcje tę zaproponowałem panu Kazimierzowi Ciepałowi, wieloletniemu prezesowi Jury. Propozycja burmistrza nie spotkała się jednak z należytym zrozumieniem zarówno ze strony piłkarzy, jak i kibiców i dlatego postanowiono wysunąć drugiego kandydata w osobie Dariusza Gorgonia – przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu. 
 – Jeśli moja osoba miałaby być kością niezgody, bez żadnego żalu i obrażania się na kogokolwiek, rezygnuję z kandydowania i życzę koledze Darkowi wszystkiego najlepszego – oznajmił Kazimierz Ciepał. Po wycofaniu kandydatury, a następnie przegłosowaniu przez aklamację, prezesem Stowarzyszenia KS Przebój w Wolbromiu został Dariusz Gorgoń, natomiast na honorowego prezesa wybrano burmistrza Adama Zielnika, który podziękował za zaufanie, pogratulował nowemu prezesowi Dariuszowi Gorgoniowi oraz serdecznie podziękował  Kazimierzowi Ciepałowi za odpowiedzialną, męską, dalekowzroczną decyzję. 
 W wyniku dalszych głosowań, zgodnie z porozumieniem, wiceprezesami zostali dotychczasowi prezesi: Krzysztof Guzek (Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Przebój) i Tomasz Wicher (Stowarzyszenie Przebój 1937). Po wyborze trzyosobowego składu Komisji Rewizyjnej, do której weszli: Stanisław Gamrat (Akademia Piłkarska), Tadeusz Bodzioch (Przebój 1937) oraz Szymon Kulawik (zawodnik) przewodniczący zebrania, na wniosek nowo powołanego prezesa, zakończył kilkugodzinne, pełne emocji obrady. Wczoraj prezes Dariusz Gorgoń dokonał w Starostwie Powiatowym w Olkuszu rejestracji Stowarzyszenia KS Przebój w Wolbromiu, a w Małopolskim Związku Piłki Nożnej w Krakowie zgłosił drużyny do rozgrywek piłkarskich.

Powiązana galeria