Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zostaw 1% podatku w naszej gminie

Główna treść

Zostaw 1% podatku w naszej gminie

Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie podatku dochodowego PIT. Wszystkich, którzy nie zdecydowali jeszcze na co oddać swój 1%, zachęcamy, aby wsparli organizacje działające lokalnie lub osoby chore czy niepełnosprawne w naszej gminie. Nawet niewielka kwota może sprawić, że czyjeś życie stanie się lepsze.

Tak niewiele trzeba, aby przyczynić się do poprawy losu wielu osób. Wypełniając kilka dodatkowych rubryk w swoim zeznaniu rocznym, przekazujemy kwotę 1% należnego podatku na wybrany cel. Organizacji i osób, potrzebujących wsparcia jest wiele. Warto poszukać organizacji działających lokalnie w naszej gminie i na nie przeznaczyć część swojego podatku. Przekazując swój 1% osobom lub instytucjom, które znamy mamy pewność, że nie wpadniemy w pułapkę naciągaczy. Pamiętajmy, że nawet jeśli kwota, jaka wyjdzie z obliczeń jest niewielka to i tak warto ją przeznaczyć na wybrany cel. Jeśli 50 czy 100 osób przekaże taką samą kwotę, to robi się z tego pokaźna suma.

1% podatku to niewątpliwie duża szansa na rozwój i podejmowanie coraz to nowych zadań na rzecz mieszkańców naszego miasta i gminy. Wspierając taką lokalną organizację, mamy szansę, że 1% do nas wróci. Być może pójdziemy na dobry koncert czy nasze dziecko będzie uczestniczyło w ciekawych zajęciach dodatkowych. Okazać się może, że stało się to możliwe dzięki wsparciu z jednego procenta naszego podatku. Zachęcamy więc do zostawienia 1% w naszej gminie!

Instytucje i stowarzyszenia, na które można oddać 1% to m. in.:

•    Fundacja ROSA VITA, KRS 000270261 z dopiskiem FUNDACJA ROSAVITA 5123

•    PSOUU Koło w Wolbromiu, KRS: 0000323834 (z dopiskiem dla OREW lub dla WTZ w Lgocie Wolbromskiej)

•    Caritas Diecezji Sosnowieckiej z dopiskiem „Ochronka Betlejem Wolbrom”, KRS 0000 22 29 93

•    Caritas Diecezji Sosnowieckiej z dopiskiem „Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu” KRS 0000222993

•    Placówki oświatowe działające na terenie naszej gminy

  • Axis Stowarzyszenie pomocy dla Chorych po Urazach Rdzenia Kręgowego, KRS 0000070747, cel szczegółowy: „Dla Marcina Tretera” 

Osoby lub NGO zainteresowane publikacją swoich numerów KRS na tej liście prosimy o kontakt: promocja@umigwolbrom.pl

KLIKNIJ na obrazki, aby je powiększyć