Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zrób coś dla Agnus Dei!

Główna treść

Zrób coś dla Agnus Dei!

Od wielu lat robią coś dla innych. O ich działaniach artystycznych, społecznych i pro-ekologicznych słyszeli chyba wszyscy. Agnus Dei – młodzież, której chce się pracować i tworzyć dobre rzeczy. Tym razem to oni potrzebują pomocy. Nie oczekują na nią bezczynnie – znaleźli ciekawy sposób, aby spełnić marzenie, a każdy z nas może im pomóc… Zaręczamy, że warto!

Agnus Dei to grupa energicznych młodych ludzi z pozytywnym nastawieniem, która pod szyldem modlitewnej wspólnoty chrześcijańskiej tworzy popularny w Wolbromiu, i nie tylko, zespół muzyczny. Agnus Dei znany jest z organizacji wydarzeń charytatywnych i ekologicznych. To oni są zwykle wolontariuszami różnych akcji na rzecz potrzebujących, oni organizują zbiórkę plastikowych nakrętek, z których dochód przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci. Tworzą piękne przedstawienia teatralne, koncerty i czuwania modlitewne… Aby mogli jeszcze sprawniej działać i koncertować potrzebują samochodu, którym będą mogli przewozić sprzęt. 

Wiedząc, że w dzisiejszych trudnych czasach nie będzie łatwo znaleźć sponsora na całe przedsięwzięcie podjęli inicjatywę bardzo popularną już na zachodzie, a dopiero wchodzącą na polski rynek – głosili swój projekt na stronie internetowej zajmującej się crowdfundingiem, czyli finansowaniem różnych projektów przez społeczność. Wszystkie informacje na temat grupy, ich działań, projektów i marzeń można znaleźć na stronie internetowej http://polakpotrafi.pl/projekt/transporter-dla-agnus-dei oraz na ich profilu na facebooku, kanale youtube lub stronie internetowej www.dobreslowa.net

W jaki sposób można pomóc? Wystarczy za pomocą strony internetowej http://polakpotrafi.pl/projekt/transporter-dla-agnus-dei wpłacić dowolną, nawet drobną kwotę. Im więcej będzie wpłat, tym… wiadomo. Zasada jest prosta: jeżeli w ciągu 60 dni uda się uzbierać 15 000 zł lub więcej, to grupa dostanie te pieniądze na swoje marzenie. Jeśli w ciągu 60 dni nie uda się zebrać potrzebnej kwoty –  pieniądze wrócą do ofiarodawców. 

Ktoś zapyta dlaczego właściwie mam sponsorować samochód dla grupy młodzieży? Ten kto zna Agnus Dei nie zapyta, ponieważ wie, że dobro powróci z nawiązką. Tym, którzy grupy nie znają, polecamy liczne artykuły prasowe na temat ich działań, chętnie też udzielamy własnej rekomendacji.

Grupie Agnus Dei życzymy powodzenia w spełnianiu marzenia i dalszych działaniach.
Zachęcamy do wchodzenia na stronę polakpotrafi.pl

Ewa Barczyk