Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy WOLBROM! Zbiórka pieniędzy na rzecz rodziny Antoniv

Główna treść

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy WOLBROM! Zbiórka pieniędzy na rzecz rodziny Antoniv

Gmina Biecz zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe dla rodziny Antoniv z Biecza. Maria i jej pięcioro dzieci: Marta (19 lat), Władysław (18 lat), Paweł (13 lat), Andrzej (10 lat) i Mikołaj (7 lat) zostali bez środków do życia. W wyniku zakażenia covid19 zmarł Roman mąż Marii i ojciec dzieci. Był jednym żywicielem rodziny. Rodzina Antoniv to rodzina o polskich korzeniach. Zanim przeprowadziła się do Biecza mieszkała w miejscowości Medenice na Ukrainie. Roman przez dziesięć lat wyjeżdżał do pracy w Polsce. W 2017 roku najstarsze z dzieci, córka Marta przyjechała do Biecza, by uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym, a w następnym roku do siostry dołączył brat Władysław. W 2018 roku cała rodzina przeprowadziła się do Biecza. Roman podejmował pracę w różnych miastach w Polsce. W 2020 roku podjął pracę w Urzędzie Miejskim w Bieczu. Niestety w listopadzie br. Roman zmarł, a rodzina znalazła się w dramatycznej sytuacji. Maria nie ma stałego zatrudnienia. Dwoje najstarszych dzieci studiuje, jedno z dzieci cierpi na autyzm. Rodzina potrzebuje wsparcia na bieżące utrzymanie, pokrycie kosztów edukacji dzieci.

Zachęcamy z całego serca do włączenia się w tą szlachetną akcję oraz rozpowszechnianie informacji o zbiórce wśród pracowników oraz znajomych. Jesteśmy przekonani, że okazane przez Państwo dobro i hojność wrócą ze zdwojoną siłą i będą źródłem radości oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Pomoc prowadzona jest w ramach zbiórki publicznej o numerze 2021/3516/KS. Wszystkie zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującej rodzinie.

Wpłat można dokonywać na poniższy numer bankowy:

Bank Spółdzielczy w Bieczu: 53 8627 0001 2002 3002 0431 0001 z dopiskiem „Pomoc dla rodziny Antoniv”.

Zbiórka środków finansowych odbywa się także za pośrednictwem portu zrzutka.pl. Link bezpośrednio do zbiórki: https://zrzutka.pl/8bftwd

Pismo z UM Biecz (kliknij)