Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Bajkowe lekcje w bibliotece

Główna treść

Bajkowe lekcje w bibliotece

Bajkowe lekcje biblioteczne, skierowane do najmłodszych czytelników, na stałe wpisały się w grafik majowych spotkań propagujących czytelnictwo przez wolbromską Bibliotekę Publiczną. Dziś dzieciaki ze wszystkich trzech gminnych przedszkoli do cudownej krainy książek wprowadził Papa Smerf wraz ze Smerfetką i Gargamelem. Do końca tygodnia bibliotekę odwiedzą inne maluchy.

Pomysł organizowania przez wolbromską bibliotekę bajkowych lekcji okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z wielką ochotą biorą udział w tego typu pożytecznych spotkaniach. Zapoznanie dzieci w ciekawy sposób z biblioteką oraz jej zbiorami ma na celu zachęcenie ich do częstego odwiedzania tego miejsca. Bibliotekarki przez długi czas przygotowują stroje i dekoracje, aby w niecodzienny sposób zapoznać najmłodszych z miejscem pełnym wartościowych książek i opowiedzieć o korzyściach płynących z czytania.

Dzieci, które w tym roku przybyły do biblioteki oprócz bajkowych postaci zastały makiety i rekwizyty, dzięki którym mogły poczuć się jak w krainie smerfów. Papa Smerf i Smerfetka tworząc pociąg zaprosiły dzieci w podróż do krainy bajek i baśni. Wspólnie z Gargamelem, który wcale nie był taki straszny na jakiego wyglądał, zachęcali dzieci do samodzielnego wyboru interesującej ich literatury, a także przekazali zasady dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek. Smerfetka zadawała również różne zagadki dotyczące znanych baśni, z których odgadnięciem maluchy nie miały żadnego problemu. Nie zabrakło również wspólnego tańca w rytm smerfowych przebojów. Każdemu dziecku Smerfetka specjalnym, zaczarowanym stempelkiem odbiła na ręce postać smerfa. Odwiedziny przedszkolaków w przyjaznej skarbnicy książek uwiecznione zostały pamiątkowym zdjęciem. 

Ciekawe lekcje w bibliotece jeszcze nie raz zaskoczą dzieci, które z uśmiechem na twarzach brały w nich udział. Do zobaczenia za rok!

Greta Fałda